Systém Chrome už je téměř připraveny na nahrazení Android tabletů

system chrome nahrada android tablet

Systém Chrome v poslední verzi 64 umí na Chromebook zařízeních několik nových funkcí, které je přibližují k Android tabletům. Jde například o podporu splitscreenu v tablet módu, nebo nová možnost pro screenshoty, která kopíruje funkci z Androidu. I když se nejedná o poměrně velkou aktualizaci, tak se ukazuje, jakým směrem se Chrome OS vydává. Brzy se stane náhradou Androidu u tabletů. Už ve stávající podobě je hodně blízko a stále více se přibližuje k tomu, aby se stal hybridním systémem pro tablety, 2v1 zařízení i notebooky.

Systém Chrome budeme vídat stále častěji

To, že tablety s Androidem už moc netáhnou ukazuje i to, že jsme se v posledních aktualizací tohoto systému nedočkali novinek, které by se na zařízení s velkým displejem zaměřovaly. Místo toho Google posunuje systém Chrome blíže k Androidu. Hlavním krokem byla podpora Android aplikací, se kterou začal Google minulý rok.

google pixelbook

V létě minulého roku se také začal více zaměřovat na podporu dotykových displejů v Chrome OS, aby byl systém více funkční v tablet módu. Reagují na to i výrobci. Již valná většina nových ChromeOS zařízení přichází s podporou dotykových displejů a jak víme, na tento rok se chystá i tablet s tímto systémem.

Pravděpodobně se nebude jednat o kompletní nahrazení platformy. Stále zůstane několik výrobců, kteří budou vyrábět Android tablety, hlavně s nízkou cenovkou. Od těch hlavních výrobců bychom už ale spíše měli očekávat ChromeOS zařízení podobné Pixelbooku od Googlu či Chromebooku Pro od Samsungu. Dalších novinek se můžeme dočkat již na konci měsíce. To se koná veletrh MWC, případně na konferenci Google I/O 2018.

Těšíte se na nadcházející 2v1 zařízení a tablety s Chrome OS?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)