SvětAndroida doporučuje: 4 přehrávače hudby

hudba_android_ico

Mobilní telefony již poměrně dlouho umí víc než jen telefonovat a přijímat/odesílat textové zprávy. Často například alternují přenosný hudební přehrávač, přičemž na tomto poli téměř nahradily walkmany, discmany i “přenosné empétrojky”. Prakticky každé zařízení s operačním systémem Android je ve výchozím stavu vybaveno přinejmenším jednou aplikací pro přehrávání hudby. Ta ovšem často poskytuje jen základní funkce, proto uživatelé sahají po alternativách. Dnes se podíváme na čtyři přehrávače, které k poslechu muziky používají redaktoři portálu SvětAndroida.cz.

SvětAndroida doporučuje: 4 přehrávače hudby SvětAndroida doporučuje: 4 přehrávače hudby

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Začínáme redakčními nominacemi, kdy vyhlašujeme téma pro dané kolo cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají týden na to, aby doporučili své oblíbené aplikace.
 • Poté týden připravujeme článek, založený na redakčních nominacích.
 • Jakmile článek vyjde, dostávají se ke slovu naši čtenáři, kteří mohou přes formulář po dobu sedmi dnů přidat programy, jež v redaktorské nabídce chybí.
 • Po uzávěrce čtenářských nominací máme opět týden na přípravu článku Čtenáři doporučují.
 • V okamžiku, kdy vychází navazující pokračování Čtenáři doporučují, vyhlašujeme v redakci téma pro další kolo a celý cyklus začíná znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

V tomto kole nominovalo šest redaktorů čtyři různé programy, přičemž dvě aplikace nominovali vždy tři redaktoři a dvě pouze jeden. Pojďme se tedy podívat na to, jaké aplikace frčí v naší redakci.

Poweramp Music Player

Na prvních dvou místech dnešního přehledu najdeme aplikace, které nominovali shodně tři redaktoři. O výsledném pořadí (a de facto i “vítězi”) tak nakonec rozhodla známka v Obchodě Play, která jednoznačně mluví v prospěch Powerampu. Prvním nominujícím je v tomto případě Matěj Machytka, který obhajuje svůj tip následovně: “I když se svou výbavou nemůžu počítat mezi 100 % audiofila, snažím se, aby skladby, co poslouchám, zněly co nejlépe. Jinými slovy, pokud není kvalitní nahrávka, tak si jí nepustím. Poweramp používám už velmi dlouho a jsem s ním maximálně spokojen. Podle mne se jedná o jeden z nejlepších přehrávačů, který z vašeho přístroje i nahrávek umí vyloudit maximum. Vyhovuje mi detailní ekvalizér a široká možnost nastavení. Naopak design by mohl být modernější a “hezčí”. I tak je pro mne Poweramp jasnou volbou.”

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Z trochu jiných důvodů si Poweramp vybral Honza Dolejš: “Nepatřím mezi náročné uživatele a jediné, co od přehrávače vyžaduji, je možnost náhodného přehrávání a opakování, což umí všechny přehrávače. Poweramp mě zaujal existencí aplikace pro chytré hodiny Sony SmartWatch 2, díky které je možno detailně ovládat hudby přímo ze svého zápěstí. Aplikace pro ovládání hudby z hodinek většinou umožňují pouze navigaci mezi skladbami a úpravu hlasitosti. Aplikace pro Poweramp ale umí i listovat mezi skladbami v telefonu a vybrat si rychle tu, na kterou máte zrovna chuť.”

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Nakonec je tu Karel Kilián, který říká: “Většinou poslouchám hudbu jako podkres na počítači, nicméně když už si chci pustit něco z telefonu, považuji za nejšikovnější Poweramp. Přehraje snad všechny myslitelné formáty souborů, včetně kvalitního FLAC, nabízí vyladění zvuku pomocí ekvalizéru, umí přehrávat soubory z vybrané složky a nabízí celou řadu dalších funkcí. Osobně doporučuji.”

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Poweramp Music Player Poweramp Music Player

Autoři se v oficiálním popisku chlubí především následujícími vlastnostmi:

 • Přehrává MP3, MP4 / M4A, OGG, WMA, FLAC, WAV, APE, WV, TTA, MPC a AIFF.
 • Desetipásmový grafický ekvalizér pro všechny podporované formáty s možností výběru z předvoleb či vlastním nastavením.
 • Samostatné nastavení basů.
 • Rozšíření stereofonních efektů.
 • Opakování jedné nebo všech skladeb.
 • Přehraje skladby ze složek či vlastní knihovny.
 • Dynamická fronta.
 • Podpora textů písní, včetně vyhledávání.
 • Podpora playlistů M3U, M3U8, PLS, WPL.
 • Stahování obalů alb.
 • Vlastní vizuální motivy, v Obchodě Play je k dispozici řada skinů.
 • Čtyři typy widgetů s mnoha volitelnými styly, pokročilé přizpůsobení; podpora zamykací obrazovky na Androidu 4.2.
 • Nastavitelný zámek obrazovky.
 • Podpora náhlavní soupravy, automatické spuštění při připojení sluchátek.
 • Podpora scrobblingu (odesílání informací o poslechnutých písních).
 • Editor ID3 tagů.
 • Rychlé skenování knihovny.
 • Vysoká úroveň přizpůsobení skrze nastavení.

Zdarma je k dispozici neomezená verze Powerampu, která bude fungovat 15 dnů. Tuto variantu si stáhlo více než deset milionů uživatelů a její známka v Obchodě Play je 4,5. “Odemykací klíč” za 42 Kč si koupil více než milion zákazníků, kteří tento program hodnotí ještě výš – dokonce známkou 4,7.

Mezi nadšené uživatele patří například David Bohuslávek, který ke svému hodnocení pěti hvězdičkami napsal: “Jedná se o aplikaci, která je opravdu na profesionální úrovni. Obrovské možnosti nastavení zvuku, funkčnosti i vzhledu a vše přehledně a intuitivně zvládnuto. Vlastní domovská obrazovka předsunuta před domovskou obrazovku systému je opravdu lahůdka. Dokonalé jsou i desítky podružných nastavení jako např. přechody skladeb, možnost manipulace se soubory, odesílaní přímo z knihovny, nastavení chování jednotlivých tlačítek atd. atd. Nově vše v češtině s výborným překladem. Všem doporučuji, lepší prostě není.”

[appbox googleplay com.maxmpz.audioplayer]

Hudba Google Play

Dvojkou dnešního dílu je aplikace, která se pomalu stala součástí základní palubní výbavy operačního systému Android – Hudba Google Play. K nominujícím patří například grafik Tomáš Očadlý: “Největší předností je integrace s Google, hudba uložená v cloudu a povedená aplikace pro veškeré platformy, které využívám. V telefonu si vždy často poslouchanou hudbu nechám uložit přímo do zařízení pro poslech offline.”

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

Manažer projektu Petr Mišák již tradičně patří k zastáncům nativních aplikací, takže i v tomto oboru spoléhá na vývojářskou dílnu Google. Nejsem nějak náročný audiofil, ale mám rád výběr a poslech skrz několik zařízení bez nutnosti nosit USB flash disk. No a Hudba Play mi poskytuje vše, co potřebuji. Navíc teď když už jde nově přenést písničky do Android Wear, není co řešit :)”

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

Do třetice všeho dobrého i zlého je tu Karel Kilián, který říká: “Přes úvodní váhání jsem provedl synchronizaci své hudební sbírky do cloudu, takže si nyní mohu užívat svou oblíbenou muziku bez ohledu na to, kde jsem, a jaké zařízení mám po ruce. Poslouchám na tabletu, telefonu, notebooku i stolním počítači a docela rád se spolehnu na náhodný výběr, mixující mi hudbu podle mého vkusu. V Obchodě Play jsem navíc zakoupil už několik alb, protože je to pro mne jednodušší a levnější (vůči času), než hledat hudbu na warezu a podobně. O nakoupené písně jsem se navíc mohl podělit se svými “sledi” na sociální síti Google+.”

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

Hudba Google Play Hudba Google Play

V oficiálním popisku jsou zdůrazněny následující vlastnosti a funkce:

 • Přidání až 20 000 vlastních skladeb ze své osobní hudební sbírky.
 • Přístup k hudbě odkudkoliv bez synchronizace a ukládání oblíbených skladeb pro přehrávání offline.
 • Hudba bez reklam.
 • Nákup nové hudby na Google Play (více než 18 milionů skladeb).
 • Sdílení jednoho přehrání celých skladeb, které jste zakoupili na Google Play, s přáteli na Google+.

Aplikace Hudba Google Play má na svém kontě více než 500 milionů instalací a průměrnou známku 4,0.

Z názoru spokojených uživatelů jsme tentokrát vybrali Radovana Kepáka, který napsal: “Aplikace funguje dle očekávání, hudbu umožní uložit na cloud, za 130Kč měsíčně umožní neomezený poslech hudby, a to včetně uložení na telefon v případě že budete offline ( ať přes WiFi nebo přes mobilní data ). Myslím že za tu cenu je to více než dobré, jediné mínus je že neexistuje desktop klient který si hudbu uměl dočasně uložit ať to nestreamuje pořád dokola…”

[appbox googleplay com.google.android.music]

Hudba

Dostáváme se ke dvěma aplikacím, které z Obchodu Play nestáhnete, neboť se jedná o proprietární řešení. V tomto případě tedy nehraje v pořadí roli známka. Program Hudba nominoval korektor Tomáš Filip, který napsal: “Interní přehrávač v mém Samsungu Galaxy S III, jménem “Hudba” je intuitivní přehrávač hudby, který mně osobně naprosto postačuje. Obsahuje i ekvalizér, který je u většiny hudebních přehrávačů ve placené verzi. Jelikož je to nativní aplikace, pracuje se systémem velice dobře a za několikaleté používání jsem nenašel chybu, nebo nějakou překážku, která by mě nutila k doinstalování jiného přehrávače hudby.

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

Vyznačuje se jednoduchým rozdělením podle skladeb, alb, interpretů atd., kde řadí skladby dle ID3 tagů, a to bez jakýchkoli problémů (i s češtinou nemá problém). Kladně hodnotím i widget na zamykací obrazovce a integraci pruhu do stavové lišty. Ocenil bych jen možnost “namapování” tlačítek na kabelu sluchátek, abych si mohl dálkově posunout skladbu, či převinout zpět. To bohužel chybí.”

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

Aplikace Hudba z telefonů Samsung Aplikace Hudba z telefonů Samsung

MIUI hudba

Honza Dolejš nominoval program MIUI hudba, který představuje takto: “Přehrávač v systému MIUI od Xiaomi je skvělý – nabídne pěkný kabátek, všechny potřebné funkce (náhodné přehrávání, přehrávání ze složek, filtrování, ekvalizér…) a několik funkcí navíc. Z nich mě nejvíce potěší automatické stahování a zobrazí textů skladeb či šikovný Widget přímo na domácí obrazovce.”

MIUI hudba MIUI hudba

MIUI hudba MIUI hudba

MIUI hudba MIUI hudba

Čtenáři doporučují: hudební přehrávače

Je více než jisté, že čtyřmi nominacemi nepokryjeme kompletní spektrum hudebních přehrávačů pro Android, kterých jsou v Obchodě Play dost možná desítky. Proto závěrečné slovo patří tradičně našim čtenářům, kteří mohou skrze následující formulář doplnit své oblíbené programy, jenž nikdo z redakce nezmínil. Na základě vašich doporučení za dva týdny připravíme článek Čtenáři doporučují: hudební přehrávače.

Pokud budete nominovat aplikaci, měli byste především zmínit:

 • čím se přehrávač odlišuje od konkurence – proč jste si vybrali právě tento?
 • přehrávání a ovládání (například ovládání gesty, schopnost práce v plovoucím okně, …)
 • možnosti nastavení zvuku (ekvalizér, vlastní vylepšení zvuku, …), pokud aplikace vyniká kvalitou/podáním, nezapomeňte to zmínit!
 • práce se soubory (správa, způsoby zobrazení, knihovny, editace ID3 tagů)
 • podpora cloudových a síťových služeb
 • podpora dalších funkcí (stahování obrázků alb, textů, …)

Vaše doporučení budeme sbírat do čtvrtku 4. prosince, za další týden (tj. 11. prosince) pak vyjde článek „Čtenáři doporučují: hudební přehrávače“.

Nominace byly ukončeny 4. prosince v 7:43

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (49)