SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Blue Skies Live Wallpaper

Pětice redaktorů Světa Androida se sešla, aby připravila výběr těch nejlepších živých tapet, kterými můžete oživit pracovní plochu vašich telefonů. Pojďme se tedy podívat na jejich doporučení.

Martin Klapetek sice živé tapety příliš nepoužívá, přesto přišel s trojicí svých oblíbených. První Starfield 3D Live Wallpaper je 3D animace průletu vesmírným prostorem. Pokud dvakrát tapnete na plochu, zapnou se motory vaší virtuální rakety. V nastavení lze určit rychlost průletu, počet hvězd, či let opačným směrem. Ač jsme se v redakci ve výběru tapety shodli jen výjimečně, tato se líbí také Tomáši Očadlému.

Starfield 3D Live Wallpaper Starfield 3D Live Wallpaper

Starfield 3D Live Wallpaper
We Like CAPS!
Verze 1.2 (25. 5. 2010)
Velikost 256 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Tapeta Seismo Wallpaper používá ke své činnosti senzory polohy a zrychlení, na jejichž základě generuje křivky, připomínající záznam ze seismografu. Zvolit si můžete barvu grafu a pozadí a také vykreslování na osu X, Y, nebo Z.

Seismo Wallpaper Seismo Wallpaper

 

Seismo Wallpaper
Ari Wilson
Verze 1.01 (25. 1. 2010)
Velikost 194 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Příznivce filmu Matrix jistě potěší A Best Matrix Live Wallpaper, jehož autoři se chlubí údajně nejvíce reálným efektem deště písmenek. V nastavení můžete volit mezi standardními nebo japonskými znaky, přizpůsobit lze také jejich barvu a rychlost animace.

Best Matrix Live Wallpaper Best Matrix Live Wallpaper

 

Best Matrix Live Wallpaper
A.O.I Studio
Verze 1.3 (27. 3. 2011)
Velikost 63 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Pavel Štůsek také aktivní tapety nepoužívá, nicméně wp clock light ho zaujala a shoduje se v tomto názoru s Petrem Mišákem. Je dostupná ve dvou verzích – placená přijde na necelých 19 Kč, pokud si ale vystačíte s omezenými možnostmi nastavení, bude vám stačit verze zdarma. Rozdíly mezi komerční a freewarovou variantou jsou především v počtu zobrazovaných informací (placená např. ukazuje stav baterie, číslo týdne, SSID připojené Wi-Fi) a obecně v možnostech konfigurace. V základní verzi si můžete nastavit 12- nebo 24hodinový formát času, jednu ze dvou barev písma a obrázek na pozadí. Jestliže chcete mít na očích informace o aktuálním datu a čase, je tato tapeta přesně pro vás.

wp clock light wp clock light

 

wp clock light
tom bernard anyz
Verze 1.2 (17. 1. 2011)
Velikost 165 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Tomáš Očadlý kromě výše zmíněné Starfield 3D Live Wallpaper nabízí našim čtenářům ještě tapetu Nexus Revamped Live. Její zjednodušenou verzi sice najdete v základní výbavě většiny dnešních Android Telefonů, nicméně “Revamped” přináší několik “vychytávek” navíc. Jmenujme například schopnost reagovat na doteky, včetně podpory multitouch, nastavení minimální a maximální rychlosti pohybu částic, či jejich hustoty. Možností je skutečně přehršel, takže nic nebrání tomu, abyste si animaci upravili podle svých představ. Lze například zvolit, že se tapeta při poklesu kapacity baterie pod danou mez změní na statickou.

Nexus Revamped Live Wallpaper Nexus Revamped Live Wallpaper

 

Nexus Revamped Live Wallpaper
Stealthcopter.com
Verze 1.98.09 (4. 4. 2011)
Velikost 306 kB
2.1+
SD
 

Zdarma


Největším hračičkou a fanouškem animovaných tapet z naší redakce se ukázal být Petr Mišák, který jich doporučil více než všichni zbývající redaktoři dohromady :).

S Karlem Kiliánem se shodli na Aquarium Live Wallpaper, což jsou mezi uživateli vděčné rybičky :). Tapeta je dostupná ve dvou verzích – zdarma, která nemá žádné možnosti nastavení, a placená, ve které si můžete s osazenstvem virtuálního akvária více pohrát. Uklidněnou atmosféru pod hladinou můžete rozčeřit krmením rybiček – stačí poklepat na displej a všechny se vydají k hladině.

Aquarium Live Wallpaper Aquarium Live Wallpaper

 

Aquarium Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 2.3 (25. 1. 2011)
Velikost 2,5 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Vystoupejte vzhůru a proleťte se oblaky s trojrozměrnou tapetou Blue Skies Live Wallpaper. Verze zdarma pouze simuluje let oblačností; v placené, která stojí jeden dolar, se můžete těšit například na různobarevné balónky jejichž počet je buď nahodilý, nebo odpovídá počtu nepřečtených zpráv. Stejně tak je možné nastavovat hustotu mraků, rychlost průletu a další parametry.

Blue Skies Live Wallpaper Blue Skies Live Wallpaper

 

Blue Skies Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 1.3 (24. 1. 2011)
Velikost 1,9 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Beautiful Live Weather je tapeta, která v kombinaci s Beautiful Widgets umí zobrazovat reálné povětrnostní podmínky – tedy slunečno, déšť, sníh, bouřku, atd.. K aktualizaci přitom dochází po poklepání na tapetu.

Beautiful Live Weather Beautiful Live Weather

 

Beautiful Live Weather
LevelUp Studio
Verze 1.06 (23. 8. 2010)
Velikost 1,3 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Další tapeta Fireflies Live Wallpaper Free potěší především nenapravitelné romantiky. Zobrazuje rej světlušek tančících kolem kývajících se žárovek. Bezplatná verze má všechny funkce s výjimkou nastavení, měření životnosti baterie, podpory senzoru zrychlení, blikajících světlušek a možnosti nastavení alternativních barev. V placené verzi za 0,75€ lze navíc nastavit vlastní obnovovací frekvenci (snižuje vytížení CPU a zvyšuje životnost baterie) a pozadí celé scény.

Fireflies Live Wallpaper Free Fireflies Live Wallpaper Free

Fireflies Live Wallpaper Free
Ramdroid Studios
Verze 1.1.2 (21. 3. 2011)
Velikost 1,2 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Jestliže raději než svítící brouky pozorujete velkolepé pozadí bouřkových mraků, blesky a déšť, pak můžete vyzkoušet Thunderstorm Live Wallpaper. Opět je k dispozici v placené i bezplatné variantě, přičemž za cenu jednoho dolaru získáte možnost detailně nastavit barvy a chování tapety.

Thunderstorm Live Wallpaper Thunderstorm Live Wallpaper

Thunderstorm Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 1.4 (20. 1. 2011)
Velikost 983 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Máme tu další pohled do vesmíru, tentokrát přímo do jádra spirální galaxie a to díky tapetě Galactic Core. Tradičně jsou k dispozici dvě verze, přičemž v té placené můžete nastavovat další parametry animace a dotekem měnit úhel pohledu.

Galactic Core Live Wallpaper Galactic Core Live Wallpaper

 

Galactic Core Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 1.57a (18. 11. 2010)
Velikost 1,7 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Asi jen málokdo touží po právě odcházející zimě po sněhu. Pokud vám ale chybí padající vločky, vyzkoušejte tapetu Snowfall Live Wallpaper, která vrátí zimu na displej vašeho telefonu. V placené verzi pak můžete volit osvětlení, denní dobu a další parametry scenérie.

Snowfall Live Wallpaper Snowfall Live Wallpaper

 

Snowfall Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 1.2 (15. 12. 2010)
Velikost 1,7 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Co že to dlouho nebylo? Ano, rybičky! Tentokrát vás v tapetě aniPet Koi Live Wallpaper čeká rybníček plný japonských okrasných rybek. Po dobu dvou dnů si můžete užít vlastnosti plné verze, čítající třicet typů ryb, až deset kousků v rybníku, možnosti krmení (které se projeví na růstu rybiček) a občas proletí i motýl nebo vážka. Nastavit lze rychlost pohybu, rychlost růstu, typ potravy, barvu a průhlednost vody atd.. Po uplynutí zkušební doby se tapeta přepne do omezeného režimu s maximálně dvěma rybkami a bez možnosti nastavení.

aniPet Koi LiveWallpaper aniPet Koi LiveWallpaper

 

aniPet Koi LiveWallpaper
aniFree
Verze 2.0.1 (5. 3. 2011)
Velikost 994 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Že je vesmír skutečně fascinujícím divadlem dokazuje další tapeta – Solar System 3D Lite, zobrazující planetu Saturn, kolem které na hvězdném pozadí krouží čtyři měsíce. Verze zdarma umožňuje nastavit orientaci kamery. Pokud se vám tato tapeta zalíbí, můžete zauvažovat o verzi PRO, která obsahuje všech 8 planet sluneční soustavy, případně změní Slunce na červeného obra když dochází baterie.

Solar System 3D Lite Solar System 3D Lite

 

Solar System 3D Lite
KreApp Development
Verze 1.21 (28. 3. 2011)
Velikost 1,2 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Valentýn už byl, ale to přeci nemůže zabránit tomu, abyste měli na pozadí plochy vašeho telefonu poletující srdíčka! KF Hearts Live Wallpaper vám jich nabídne tolik, až se vám bude točit hlava. Navíc v placené verzi si můžete nastavit parametry jejich zobrazování, případně lze promítat srdce na zvolený obraz – například fotografii vaší milé či milého.

KF Hearts Live Wallpaper KF Hearts Live Wallpaper

 

KF Hearts Live Wallpaper
KittehFace Software
Verze 1.05 (21. 1. 2011)
Velikost 1,6 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Pokud byste to náhodou nevěděli, tak “sakura” je japonský název stromu třešně a jejich květů. Právě ty spatříte, pokud si nainstalujete a nastavíte Sakura Live Wallpaper. I v tomto případě je k dispozici verze zdarma a placená, přičemž ve druhé zmíněné můžete nastavovat celou řadu parametrů animace.

Sakura Live Wallpaper Sakura Live Wallpaper

 

Sakura Live Wallpaper
Xllusion
Verze 1.1.7 (28. 3. 2011)
Velikost 2,2 MB
2.1+
SD
 

Zdarma

Ohromte své přátele pohledem do útrob vašeho telefonu! Ne, nemusíte hned sahat po šroubováku – animované pozadí aCircuit Board Live Trial vám zprostředkuje tento zážitek, aniž byste museli povolit byť jediný šroubek. V placené verzi dostanete navíc blikající LEDky, výběr z několika chladičů, indikátor stavu baterie a několik dalších libůstek.

aCircuit Board Live Trial aCircuit Board Live Trial

aCircuit Board Live Trial
FlyingPigs
Verze 1.2 (20. 1. 2011)
Velikost 814 kB
2.1+
SD
 

Zdarma

Video:

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

SvětAndroida doporučuje: 17x živé tapety

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)