Svět Androida oficiálně představuje Tegra Box!

tegra box nahled

Ano, je to tak! Svět Androida pro Vás společně s českým zastoupením Nvidia připravil novou kategorii Tegra Box.
Navazujeme tak na spolupráci z předchozího roku, kdy s námi Nvidia absolvovala několik zastávek na Android RoadShow 2013. Exkluzivně zde, společně s námi, představila níže uvedená zařízení.

Pravidelní čtenáři si jistě všimli, že položka Tegra Box v horním menu již nějakou dobu je?! Redakce Svět Androida se vám od začátku spolupráce s naším partnerem rozhodla přinášet novinky z projektů Nvidia. Zařízení, nebo hry přímo s Tegrou spojené, naleznete vždy nejen v našich aktualitách na hlavní stránce, ale rovnou také v sekci Tegra Box.

Tegra Box – úvodní díl

Tegra Box - úvodní díl

 

Nyní jsme si pro vás připravili pilotní díl Tegra Boxu v krátkém videopohledu. Přijali jsme pozvání přímo od českého zastoupení Nvidie a podělíme se s vámi o zajímavé informace. Řekneme si něco o první herní konzoli s plnohodnotným gamepadem spojenou s Androidem. Tu znáte již z našich recenzí a vidět i vyzkoušet jste si ji mohli na našich Android Roadshow. Řeč není o ničem jiném než o zařízení Nvidia Shield s 5″ dotykovým displejem.

nvidia-shield-640x353

Další novinkou, kterou Nvidia představila na podzim, je unikátní 7″ tablet Tegra Note. Ten v sobě ukrývající čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 4 s taktovací frekvencí 1,8 GHz a operační pamětí 1 GB. Tablet frčí samozřejmě na Androidu a je vybaven například pasivním dotykovým perem. Doplněn je o baterii velikosti 4100 mAh, která by měla zařízení držet při životě až 8 hodin u sledování videa. Pokud se rozhodnete natáčet video, pořídíte ho v rozlišení Full HD a fotit můžete s 5 Mpx fotoaparátem. Tablet je navíc vybaven o zajímavou možnost úpravy fotografií a videí (ukázka ve videu).

NVIDIA-Tegra-Note-Android-tablet

Poslední zařízení, které si dnes představíme, je již námi recenzovaný telefon Xiaomi Mi3.
Čínská vlajková loď Xiaomi Mi3 vybavena Tegrou 4 je považována za nejvýkonnější telefon na světě. My tento kousek v redakci vlastníme od podzimu a dojmy z používání vám můžeme přinést prostřednictvím právě zmíněné recenze. Doporučit ho můžeme všem fanouškům her, a to v maximálním možném rozlišení, které tento mobilní telefon nabízí. Xiaomi Mi3 se oficiálně u nás neprodává. Více o něm si můžete přečíst zde: http://bit.ly/1bhtEUH

xiaomi-mi3-nejvykonnejsi-smartphone

Jestliže vás novinky ze světa společnosti Nvidia a procesorů Tegra zajímají, sledujte naší sekci Tegra Box. Můžete se těšit na další články i videopohledy v této kategorii.
Co vás nejvíce zajímá? Napište nám to v komentářích, nejzajímavější dotazy předáme a v některém z dalších videí si na ně společně odpovíme.

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikaci Svět Androida

Proč (ne)vypnout aplikaci Svět Androida?

Zprávičky Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později

Komentáře (22)