Svět Androida doporučuje: Nejlepší aplikace pro hudebníky

android-music

Dnes se podíváme na aplikace, které by vám mohly přijít vhod, pokud se zajímáte o hudbu, hrajete na nějaký hudební nástroj, skládáte vlastní skladby, nebo byste se o to chtěli pokusit.

Mobile Metronome

Pokud hrajete na hudební nástroj, pak jistě víte, že bez metronomu to zpočátku (a občas ani později) nejde. Mobile Metronome má všechny funkce,  které byste od správného metronomu očekávali. Můžete si nastavit libovolné tempo, takt a rytmus. Dále si lze vybrat ze tří zvukových výstupů (klasický nebo elektronický metronom a kravský zvonec). Mile potěší možnost navolit si příslušné tempo jeho vyťukáním na display. Aplikace je k dispozici ve dvou verzích. Verze zdarma je oproti placené verzi ochuzena o některé funkce (např. chybí vibrační odezva) a navíc je v ní přítomna reklama.

Mobile Metronome
Gabriel Simões
Verze 1.2.4 (8. 9. 2011)
Velikost 248 kB
1.5+

Zdarma

28,61 Kč

FourTracks

Aplikace FourTracks vám bude neocenitelným pomocníkem, pokud skládáte vlastní skladby. Slouží k záznamu zvukových stop, ale oproti většině aplikací z Android Marketu má velkou výhodu v možnosti záznamu až čtyř stop. Při nahrávání více stop však doporučuji použít sluchátka, aby se vám stopy nepřekrývaly.  Po dokončení nahrávání si můžete výslednou skladbu vyexportovat ve formátu wav nebo ogg.  Placená verze kromě již zmíněných funkcí nabízí lepší kvalitu nahrávání, možnost importu mp3 souborů, metronom a pokročilejší práci se stopami, ale je poměrně drahá.

FourTracks Lite
NomadicWhales.com
Verze 1.0.2 (21. 11. 2010)
Velikost 513 kB
2.2+

Zdarma

132,55 Kč

Perfect Ear

Perfect Ear, jak už samotný název napovídá, je aplikace, která si bere za úkol pomocí pravidelného cvičení zlepšit váš hudební sluch. V celkem osmi různých cvičeních si vyzkoušíte například porovnávání intervalů, rozlišování tonů, či celých stupnic, správné zařazení akordů atd. S placenou verzí přijdete o reklamy a dostanete navíc několik cvičení a dalších funkcí, jako třeba více zvuků a více skinů pro kytaru, nebo přehrávač stupnic. Podrobnější recenzi si můžete přečíst zde.

Perfect Ear
Exaybachay
Verze 2.2a (11. 11. 2011)
Velikost 1,3 MB
2.1+


Zdarma


18,88 Kč

Uloops Studio

Uloops Studio je velmi propracovaný software k vytváření hudby. Princip zní jednoduše. Pracujete se zvukovými smyčkami, vrstvíte je na sebe a za sebe a tím tvoříte skladby. Bohužel to zní jednodušeji, než to ve skutečnosti je a bude vám trvat poměrně dlouhou dobu, než se s aplikací naučíte správně pracovat. Trochu to usnadní přítomný interaktivní průvodce aplikací. Pokud ale vydržíte a naučíte se aplikaci ovládat, pak můžete vytvořit zajímavé kousky. Své skladby můžete exportovat do formátu mp3 nebo je sdílet s ostatními uživateli. Také máte možnost vzít skladbu, kterou vytvořil někdo jiný, a přetvořit ji k obrazu svému. Hlavní nevýhodou Uloops Studia je nutnost být neustále připojen k internetu, odkud se stahují všechny soubory potřebné pro chod aplikace, tudíž je komponování na cestách značně omezeno, ne-li úplně vyloučeno. Stejně jako předchozí aplikace má i tato placenou a neplacenou verzi. Za necelých 200 korun si můžete odemknout všechny možnosti, které Uloops nabízí, a zbavíte se tím reklam. Na videu níže si můžete poslechnout, co lze například s touto aplikací vytvořit.

Thee Ohmly 1- Cheating Death: uloops

Thee Ohmly 1- Cheating Death: uloops

Uloops Studio Lite
SoundBits
Verze 2.11.2 (3. 8. 2011)
Velikost 2,2 MB
1.5+

Zdarma

190,53 Kč

gStrings

Aplikaci gStrings ocení především hráči na kytaru (stejně tak následující dvě aplikace). Jedná se o ladičku, která používá mikrofon telefonu k určení hraného tónu. Ladění je přesné (srovnával jsem s chromatickou ladičkou) a ladička samotná obsahuje spoustu nastavení a skinů, takže si ji můžete přizpůsobit podle vlastních potřeb. Aplikace je zdarma s reklamou.

Tuner – gStrings Free
cohortor.org
Verze 1.0.9 (16. 5. 2011)
Velikost 441 kB
1.5+

Zdarma

50,97 Kč

JamBox

JamBox je jednoduchá a přehledná databáze kytarových akordů a stupnic. Akordy jsou zde ve všech možných i nemožných obměnách, a pokud najdete ten pravý, tak si jej můžete přehrát buď stisknutím tlačítka, nebo zatřesením telefonu.

JamBox Guitar Chords & Scales
intermedi8 GmbH
Verze 1.86 (březen 3.. 2011)
Velikost 364 kB
2.0+

Zdarma

TabApp Pro vs. GuitarTapp tabs & chords

Na závěr si dáme dvě aplikace, které slouží k vyhledávání kytarových tabulatur a akordů.

TabApp je zdarma a nabízí jednoduché vyhledávání podle interpreta či skladby a případné uložení. Výhodou je nenáročnost na data a i při aktivním FUP je vyhledání požadované skladby otázkou vteřin.

Guitar TabApp PRO
Freebird Media
Verze 1.2.4 (září 29.. 2011)
Velikost 276 kB
2.2+

Zdarma

 

GuitarTapp je oproti tomu placenou aplikací, která ale má mnohem více možností. Vyhledané tabulatury dokáže přizpůsobit velikosti displeje, podporuje automatické rolování skladeb, dokáže otevřít i soubory power tab a hlavně zobrazí i soubory, které jinde nejdou kvůli autorským právům zobrazit. K dispozici je i trial verze na vyzkoušení aplikace.

GuitarTapp Tabs & Chords Trial
8:45 Tools
Verze 2.4 (25. 3. 2011)
Velikost 593 kB
1.5+


Zdarma


50,71 Kč

Vaše tipy

Jaké aplikace pro hudebníky používáte vy? Podělte se s námi v komentářích. V případě většího počtu zajímavých tipů vydáme jejich ucelený přehled v rámci série “Čtenáři doporučují”.

Jan Slovák
O Autorovi - Jan Slovák

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)