Svět Androida doporučuje: 6 aplikací pro filmové fanoušky

Cyklus Svět Androida doporučuje vám dnes představí aplikace, díky kterým se lépe zorientujete ve světě filmů a seriálů. Možná budete některé aplikace znát, možná objevíte nové, ale určitě si z této nabídky vyberete.

ČSFD.cz

Určitě znáte a používáte webové stránky čsfd. Pro pohodlnější použití v mobilu byla vyvinuta stejnojmenná aplikace, která se v telefonech určitě lépe ovládá, nicméně jí chybí některé základní funkce, které známe z webu. Aplikace v hlavním přehledu zobrazuje TV tipy dne na českých televizních stanicích (včetně času začátku), filmové novinky v kinech, přehled filmů vycházejících na DVD a žebříček nejnavštěvovanějších profilů filmů. Pokud vás nějaká rubrika nezajímá, můžete si ji v nastavení odebrat.

V profilu daného filmu máte na výběr ze čtyř “záložek” – Obsah, Tvůrci, Komentáře a Galerie. V obsahu najdete název filmu a jeho hodnocení, jméno režiséra, žánr, z jakého roku je daný film a jeho délku. Následuje popis filmu. Základní přehled je dostačující. Mezi tvůrci je uveden režisér, herci a skladatel hudby. U každého z nich je také vypsána jejich biografie a filmografie. Galerie je přehledná a snadno se mezi snímky přechází.

Největší kámen úrazu jsou ale komentáře. Protože vám není umožněno přihlášení ke svému účtu, tak nemůžete k filmu napsat komentář, nemůžete komentáře řadit podle žádných kritérií a nemůžete film ani ohodnotit. Je to škoda, protože jinak by to byla použitelná aplikace a nenutila by vás hledat jiné alternativy, které toto umožňují.

ČSFD.cz
POMO Media Group s.r.o.
Verze 0.4.3.6 (7. 11. 2011)
Velikost 467 kB
1.6+

Zdarma

 

Filmíky

Tato aplikace je hodně podobná předchozí zmíněné, ale nabízí toho mnohem víc. Všechna data pocházejí v webu čsfd, takže nečekejte jiný obsah, ale funkčností a užitečností je trochu dál. Po spuštění jsou opět zobrazeny TV tipy dne spolu s časem a stanicí, která daný film vysílá, a Nejnavštěvovanější profily filmů. Aplikace také nabízí možnost zobrazení žebříčku nejlepších filmů podle jejich hodnocení.

Velká výhoda této aplikace je v tom, že vám umožňuje přihlášení ke svému čsfd účtu. Díky tomu můžete filmy hodnotit tak, jak jste zvyklí z webového prostředí. V samotném profilu filmu sice chybí galerie, ale to není nic zásadního. Bohužel ani v této aplikaci nelze řadit komentáře podle různých kritérií a tak se zobrazují komentáře nejoblíbenějších uživatelů.

Filmíky
Matouš Skála
Verze 1.1.1 (7. 8. 2011)
Velikost 148 kB
1.6+

Zdarma

 

FDb.cz + Program kin a TV

Další aplikace, která vznikla na základě více či méně úspěšného webu. Na hlavní obrazovce jsou zobrazeny různé kategorie – od právě vysílaných pořadů v TV, přes TV tipy až po filmové premiéry v kinech. Můžete si nastavit své oblíbené TV stanice, u kterých chcete zobrazovat, co právě vysílají nebo vysílat budou. Zároveň je možné z tohoto TV programu přejít na profil daného filmu. V již zmiňovaných TV tipech jsou doporučovány nejlepší filmy na dnešní den, zítřek nebo rovnou na celý týden.

FDb.cz nabízí také přehled filmů, které byly v kinech před měsícem, právě v kinech běží nebo se do nich chystají příští měsíc. Hezkou vlastností je také to, že si můžete vybrat vaše oblíbená kina a aplikace vám pak nabízí jejich program včetně data a času, kdy ten daný snímek budou promítat.

V samotném profilu filmu najdete vše podstatné – název, žánr a délku filmu, rok uvedení a procentuální hodnocení. V záložce “detail” je uveden popis filmu, odkazy na vaše oblíbená kina nebo TV stanice (podle toho, kde snímek můžete aktuálně vidět) a samozřejmě nechybí ani jména herců a režisérů. Navíc je zde uvedena osoba zodpovědná za střih, kameru nebo scénář k filmu. Příjemná maličkost – u herců jsou zobrazena jejich filmová jména, takže si je snadněji přiřadíte k sobě. V druhé záložce jsou zobrazeny komentáře uživatelů, ale ani zde svůj komentář nebo hodnocení filmu nevložíte, aplikace totiž nepodporuje přihlášení ke svému FDb účtu. Jistou nevýhodou může být i to, že web fdb nemá tak velkou uživatelskou základnu jako konkurence, takže se hodnocení filmů může významněji lišit.

FDb.cz + Program kin a TV
Filmová databáze
Verze 0.4.3 (9. 12. 2011)
Velikost 400 kB
2.1+

Zdarma

 

IMDb movies & TV

Další filmovou aplikací je IMDb. Z vybraných aplikací toho nabízí snad nejvíc a je tak velmi praktická. Na úvodní stránce jsou uvedeny nejčastěji zobrazované filmy a seriály, vaše notifikace a watchlist, ke kterému si lze nastavit upozornění, které se objeví, jakmile vyjde nový trailer, bude k dispozici nová fotogalerie apod.

V hlavní liště si můžete vybrat v nabídce např. mezi Movies, TV, Celebs apod. Přihlásit se do celé aplikace můžete pomocí IMDb účtu nebo díky profilu na Facebooku. Tím se vám otevírá možnost filmy hodnotit na stupnici od jedné do deseti. U filmů nechybí fotogalerie, popis a žánr filmu, datum vydání a přehled herců spolu s jejich filmovými jmény. Seznam lidí, kteří se na filmu podíleli je dostatečně dlouhý a nechybí na něm snad nikdo, kdo přiložil ruku k dílu. Dále si můžete přečíst recenze k filmu, novinky nebo zajímavosti. Záložka “Celebs” nabízí pohled na nejčastěji sledované profily herců nebo si můžete zjistit, kdo má zrovna z filmové branže narozeniny. Takový profil je vůbec hezky vytvořen. Vyčtete v něm celá jména herců, datum a místo narození, prohlédnete si bohatou fotogalerii, zjistíte v čem jste daného herce měli možnost vidět, přečtete si krátkou biografii, zajímavosti nebo citace.

IMDb také umožňuje přehrání traileru, což nebývá rozhodně pravidlem. Přímo z aplikace můžete přejít i na webovou verzi imdb.com nebo vstoupit do internetového obchodu Amazon, kde si film/seriál můžete koupit. Někomu nemusí vyhovovat, že je celá aplikace v angličtině, ale i přesto si vaši pozornost určitě zaslouží.

IMDb Movies & TV
IMDb
Verze Liší se dle zařízení (15. 12. 2011)
Velikost Liší se dle zařízení

Zdarma

 

MovieMetr

Jednoduchá česká aplikace, která sbírá filmové recenze, z nichž pak sestaví žebříček nejlepších filmů, které jsou právě k vidění v našich kinech. Zajímavé je, že monitoruje recenze nejen české, ale dívá se i do světa, takže jsou do výsledného součtu zahrnuty recenze z IMDb, NY Times, Guardianu atd. Samotné recenze si můžete samozřejmě na příslušných webech i přečíst.

Hodnotící škála podle počtu procent dané recenze:

0% – 29%: -2 body | 30% – 49%: -1 bod | 50% – 69%: 0 bodů | 70% – 89%: 1 bod | 90% – 100%: 2 body

MovieMetr
FFD
Verze 1.0 (27. 11. 2011)
Velikost 381 kB
2.1+

Zdarma

 

The Series Notifier

Tato aplikace neumí nic jiného, než že vám připomene datum vysílání vašeho oblíbeného seriálu. Ovšem jedná se o data vysílání v zahraničí, u nás počítejte s menším zpožděním, které není ovšem nijak výrazné (cca jeden den). Nejdřív si v menu aplikace vyberte seriály, které sledujete a nastavte si, jak dlouho před odvysíláním chcete být o novém dílu informováni. Na notifikační liště se poté objeví ikona TSN, která vás upozorní, kdy se díl odvysílá včetně TV stanice. Po rozkliknutí si můžete přečíst krátký popis epizody.

The Series Notifier
Trinerdis Interactive
Verze 2.0 (12. 12. 2011)
Velikost 350 kB
2.0.1+

Zdarma

 

Vaše tipy

Používáte nějakou z výše uvedených aplikací? Nebo jste si oblíbili jinou a v našem přehledu jste ji nenašli? Zmiňte se o ní v komentářích pod článkem. Pokud se sejde více zajímavých tipů, tak je vydáme jako článek v rámci cyklu “Čtenáři doporučují”.

František Kučera
O Autorovi - František Kučera

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)