Oživte svůj telefon. Zkuste stylové tapety v aplikaci Minimal Wallpapers

Stylové tapety

Před týdnem jsme si představili povedenou aplikaci Walli, která přináší sadu zajímavých tapet. Dnes vám ukážeme podobný nástroj Minimal Wallpapers. Chcete oživit svůj telefon a stáhnout si stylové tapety? Vyzkoušejte ji.

Minimal Wallpapers: Stylové tapety přesně pro váš displej

Podobně jako Walli se aplikace Minimal Wallpapers nesnaží vnutit uživateli obrovskou databázi všemožných obrázků z různých zdrojů, ale spíše přinést stylové tapety určené pro telefony. Tapety jsou tak výhradně minimalistické a mnohdy nabídnou jednoduché provedení. Snahou je, aby stylové tapety dobře vypadaly, a zároveň vhodně posloužily. Tedy aby vynikly ikony na domácí obrazovce a nebyl problém s přehledností. Autoři se navíc snaží a předesílají, že se téměř každý den objeví nové “kousky do sbírky”.

 

Aplikace je na Google Play k dispozici zdarma a nechybí zmínka autorů, že tomu tak bude vždy. Je zde sice zobrazen proužek s reklamou a sem tam se objeví i další reklama, není to ale žádná tragédie. Popularitu samotné aplikace mezi uživateli dokazuje i hodnocení 4,5 z 5 možných na Google Play.

[appbox googleplay com.apphics.minimalwallpapers]

Přehledné dělení do kategorií

Databáze obrázků je rozsáhlá a každá z kategorií čítá stovky tapet. Uživatelé si hned na úvodní obrazovce mohou vybrat, z jaké kategorie by rádi stylové tapety vybírali. Nabízí se například abstrakce, zvířata, anime, material design a další. Zajímavou možností je například Black Beauty, která je určena hlavně pro majitele telefonů s OLED displeji. Největší zastoupení zde má totiž černá barva, která následně šetří baterii. Na výběr je opravdu spoustu možností.

Můžete se nechat inspirovat i ostatními uživateli a podívat se, jaké stylové tapety “zrovna letí”. Slouží k tomu záložka All time popular. Stejně tak lze v sekci Recents prohlížet nejnovější přírůstky nebo si v záložce Shuffle nechat vylosovat náhodný výběr. Vzhledem k počtu možností se vyplatí chvíli si s aplikací pohrát a vybrat kousky, které vašemu oku lahodí nejvíc.

Stažení a nastavení několika kliknutími

Podobně jako jiné aplikace funguje i Minimal Wallpapers na jednoduchém principu. Stačí najít vytouženou tapetu, otevřít její náhled, kliknout na ikonu + v pravém dolním rohu a vybrat akci, kterou chcete provést. Na výběr je hlavně nastavení jako plocha, stažení nebo úprava. Úpravou je pak myšlen ořez a aplikace obrázku na plochu. Může se totiž stát, že nemáme zájem o celý obrázek, ale chtěli bychom displej vyplnit jen určitou částí.

Ikonou srdce v pravém horním rohu lze stylové tapety ukládat do seznamu oblíbených. To pro případ, že bychom si vybrali sérii tapet, kterou následně budeme na displeji po nějakém čase měnit. Sekci oblíbených naleznete ve vysouvacím menu vlevo pod položkou Favourite.

Závěr

Aplikace Minimal Wallpapers doplňuje sérii povedených nástrojů pro výběr stylové tapety pro váš telefon. Není nejlepší, ale stejně jako jiné povedené alternativy může přinést jedinečné tapety, které vašemu displeji sednou. Je navíc k dispozici zcela zdarma, reklamy lze odstranit zakoupením plné verze v ceně 28 Kč, což slouží hlavně jako podpora autorů.

Jaké stylové tapety máte na svém telefonu? Jakou používáte aplikaci?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)