Google ve své aplikaci změnil stránku s nedávným vyhledáváním. Víte, jak?

google_ikona

Vyhledávací gigant již nějaký ten pátek testuje v aplikaci Google samostatnou sekci s výsledky posledních vyhledávání. Najdete ji v postranní nabídce jako položku Poslední. Nyní Google stránku s nedávným vyhledáváním kompletně přepracoval a aktualizaci s novým vzhledem dostávají všichni uživatelé. Co můžete od novinky očekávat? To se dozvíte v tomto článku.

Položka Poslední je situována jako první v hlavní postranní nabídce. Po prvním spuštění je uživatel přivítán průvodcem, který mu v pěti kartách představí hlavní vlastnosti a funkce:

  • Prohlédněte si své objevy z internetu. Znovu objevte témata, která jste v aplikaci Google nedávno vyhledávali. Skupinu lze zavřít stažením prstů.
  • Najděte stránky z dřívějška. Chcete se vrátit k receptu, článku nebo webu, který jste si nedávno prohlíželi? Netápejte naslepo a raději se podívejte sem.
  • Porovnání. Nemůžete se rozhodnout, co si koupit? Porovnejte nalezené produkty vedle sebe.
  • Přejetí nahoru. Chcete se nedávných stránek zbavit? Zavřete je přejetím prstem nahoru. Stránky se tím nesmažou z účtu Google.
  • Vyhledat na. Stránky v této sekci jste zobrazili na tomto zařízení. Stránky ze stejného vyhledávání jsou seskupeny a jako první se zobrazují nejnovější z nich.

Na poslední kartě Google nabízí možnost zobrazení celé historie vyhledávání na stránce Moje aktivita, kde máte k dispozici veškerá svá vyhledávání na Googlu a další informace.

Google přepracoval stránku s nedávným vyhledáváním

Způsob ovládání je na první pohled poněkud nezvyklý. Karty s nedávným vyhledáváním jsou seskupovány do pomyslných štosů a velkou roli zde hrají gesta. Vyhledávání jsou přitom prezentována ve formě náhledu, pod kterým je zobrazen zadaný termín. Štosy i karty jsou zobrazovány v chronologickém pořadí od nejnovějších po nejstarší. Klepnutí na libovolné kartě přímo otevře příslušný web nebo jeho část v aplikaci Google. Jistě není bez zajímavosti, že tato sekce se nesynchronizuje napříč dalšími zařízeními. Ve svém telefonu tedy najdete pouze výsledky, které jste z něj hledali.

Funkci je také možné zakázat. Pokud byste ji nechtěli využívat, otevřete si nastavení aplikace, přejděte do sekce Účty a ochrana soukromí a deaktivujte volbu Povolit Nedávné.

Hodnocení nového provedení je samozřejmě čistě subjektivní záležitostí. Celkově však můžeme konstatovat, že se jedná o užitečnou změnu, která přináší stránku s nedávným vyhledáváním v jednodušší a uživatelsky přívětivější podobě. Určitě je “stravitelnější”, než se probírat prostým seznamem historie Chrome. Novinka je k dispozici jak v betě, tak i ve stabilní verzi aplikace Google.

Jistě se nejedná o poslední změnu – mimo dalších testovaných novinek Google například experimentuje s novým rozhraním svého vyhledávání pro Android.

[appbox googleplay com.google.android.googlequicksearchbox]

Co říkáte na přepracovanou stránku s nedávným vyhledáváním?

Zdroj: 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (1)