Startup, který věští smrt zrcadlovek. Je to možné?

Light L16 – náhleďák

Mladý kalifornský startup, nazvaný příznačně Light, oznámil „šílený“ androidí fotoaparát a vyhlásil válku zrcadlovkám. Vlastně ne, vedení startupu prohlásilo, že po vydaní jejich fotoaparátu bude moci říci, že zrcadlovky jsou v tu chvíli mrtvé. Trochu troufalé tvrzení, ale nic proti ambicím. Pokud si myslí, že něčeho takového mohou dosáhnout, nechť se předvedou.

startup Light - Light L16

Šílený startup, šílený produkt

Možná vás trochu zaskočilo, proč jsme androidí fotoaparát nazvali šíleným. Není to kvůli Androidu, ani kvůli troufalým řečem, které startup vypouští. Je to kvůli využití šestnácti objektivům na jediném těle. Jmenuje se Light L16 a jeho objektivy jsou různé. Pět z nich disponuje ohniskovou vzdáleností 35 mm, dalších pět 70 mm  a dalších šest pak až 150 mm. Jejich kombinace tak v podstatě nabídne optický zoom 35 – 150 mm. Navíc je vždy aktivních nejméně deset kamer, takže při focení můžete snadno dosáhnout rozlišení i 52 Mpx při proměnných ohniskových vzdálenostech, takže si dokážete ručně zaostřit a nastavit hloubku ostrosti. Výsledné snímky si můžete prohlédnout v galerii Light L16.

startup Light - Light L16

Jak jsme již zmínili, fotoaparát běží na Androidu blíže nespecifikované verze. Ten je snadno modifikovatelný a snadno se přizpůsobuje, takže se zdá pro podobné účely jako stvořený. V tuto chvíli vlastně neznáme téměř žádné specifikace. Víme v podstatě jen to, že Light L16 bude disponovat modulem WiFi, Dual-LED bleskem a že jeho velikost bude stejná jako v případě Nexusu 6, jen dvakrát tlustší.

Ani cenu nenasadil startup Light nejníže. Ta se pohybuje někde okolo cen zrcadlovek středních nebo bezzrcadlovek vyšších tříd. Zákazníci, kteří si Light L16 rezervují do 6. listopadu, ho získají za 1299$ (199$ rezervační poplatek + 1100$ doplatek při přijetí), což je přibližně 32 000 Kč. Po 6. listopadu se cena fotoaparátu zvedna na nehezkých 1600$ (téměř 39 000 Kč). Nicméně to vypadá, že i v případě, že by se troufalé řeči o smrti zrcadlovek nenaplnily, budeme svědky zrodu jedinečného a šíleného zařízení, které má velké ambice.

Zdroj: GSM Arena

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

K-čemu-je-dobrý-duální-fotoaparát

K čemu je dobrý duální fotoaparát?

Články Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (41)