Starší Android aplikace již nemusí fungovat v chystaném Androidu P

android p starsi android aplikace konec

Zatímco Apple pravidelně maže aplikace, které nepodporují nejnovější modely iPhone, Google na to jde trochu jinak. Dlouho to nějakým způsobem neřešil, v prosinci minulého roku však oznámil, že i starší Android aplikace budou muset být pravidelně aktualizované. Navíc všechny nové aplikace vydané na Google Play můžou být tvořené maximálně na rok starý systém. Při vydání Androidu P tak například budou muset nové aplikace podporovat rozhraní API z Androidu 8 Oreo.

Starší Android aplikace bude systém blokovat

Google také uvedl, že budoucí verze systému Android budou zcela blokovat aplikace, které nejsou podporovány. Pro chystaný Android P je to API v17, což je Android 4.2. Zjednodušeně tak řečeno, všechny Android aplikace, které nepodporují API v17, již nebudou na nové verzi fungovat.

 

Důvodem, proč to Google dělá, je to, že každá nová verze Androidu přichází s novinkami, které mění možnosti fungování a mění oprávnění aplikací. Starší aplikace tak mohou mít problémy s funkčností i bezpečností, proto je Google radši bude blokovat. První testovací verze Androidu P prozatím při otevření starších aplikací ukazuje upozornění. To se ale do oficiálního vydání pravděpodobně změní.

V dokumentaci nového systému je přímo napsáno, že starší aplikace nepůjde instalovat ani spustit. Zatím není jasné, jestli bude Google i tyto aplikace přímo mazat z Obchodu Play.

Souhlasíte se změnami u starších Android aplikací?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (4)