Srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P: Kterého obra si vybrat?

srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P

Google představil hned dvojici smartphonů a přímo se vybízí jejich srovnání se starší řadou. Dnes se podíváme na dva větší modely, tedy na srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P. Čím se liší a pro který se rozhodnout?

Design – rozhodne vlastní dojem

Telefon Nexus 6P cílil v době svého vydání do nejvyššího segmentu, čemuž odpovídalo i kovové tělo a luxusní zpracování. Především vystouplá část konstrukce v oblasti fotoaparátu ale vzbudila rozruch a ne každému se design přístroje líbí. Podobně je na tom ale i nová řada Google Pixel, která zase možná po očku připomíná konkurenční iPhone. Tak či tak se oba telefony pochlubí kovovým tělem v kombinaci s tvrzeným sklem a je na uživateli, který design se mu líbí více.

srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-design

Displej – menší a větší AMOLED

Oba telefony vsadily na panel s technologií AMOLED, oba pak nabídnou shodné rozlišení 1440 x 2560 px i krycí sklo Corning Gorilla Glass 4. Jediný rozdíl je tedy v úhlopříčce, která je opět u nové řady Pixelů menší – 5,5″ oproti 5,7″ u modelu Nexus 6P. Kvalitu zobrazení nyní jen těžko posoudíme, ale už Nexus 6P se pochlubil skvělým displejem, takže věříme, že u telefonu Google Pixel XL bude stejný či ještě lepší.

srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-fotoaparat

Hardware – malý, ale pozitivní posun

V případě telefonů Nexus 5X a Pixel jsou rozdíly v hardwaru podstatnější, mezi modelem Nexus 6P už ale tolik ne. Ten totiž v době představení přišel s velmi výkonným čipem Snapdragon 810, nové Pixely pak dostaly jeho nástupce – Snapdragon 820. Jak už to ale mezi generacemi bývá, výkonnostní posun je sotva pár procent a uživatelé to reálně ani poznat nemusí. Plusem u nového Pixelu XL je tedy nárůst paměti o 1 GB, tedy na 4 GB. To je opět pozitivní změna, ale nemusí být vůbec znatelná.

Baterie zůstala na podobné úrovni, takže by mohla být výdrž na jedno nabití srovnatelná. Na toto srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P si ale budeme muset ještě chvíli počkat, než nám Pixel XL dorazí do redakce.

srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-hardware

[aps_product_sz id=”412031″]

[aps_product_sz id=”359787″]

Fotoaparát – výrazný posun vpřed?

Řada telefonů Nexus se fotoaparáty nikdy výrazně pochlubit nemohla, což částečně napravila až poslední řada. Nexus 5X a i Nexus 6P nabízely obstojný fotoaparát, pokud bychom jej ale srovnali třeba s kvalitou Galaxy S7, zaostávaly by. Nový Google Pixel XL by to ale mohl změnit – známe skóre 89 ve známém testu DxoMark, což by mohlo přinést velmi kvalitní fotoaparát. A teoreticky i porazit nejlepší fotomobily na trhu. Zůstáváme ale ostražití – stále je to jen číslo a jisti si budeme až v momentě, kdy se nám telefon dostane do rukou.

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-fotoaparat

Srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P

Více informací naleznete v našem katalogu.

srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-3srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-2srovnani-google-pixel-xl-vs-nexus-6p-1

Závěr – který z telefonů si vybrat?

Zatímco srovnání telefonů Nexus 5X a Pixel bylo vcelku snadné posoudit, u “větších” modelů už to ale bude obtížnější. Oba jsou totiž svou výbavou srovnatelné, Pixel samozřejmě nabídne o něco lepší hardware a čekáme i podstatně lepší fotoaparát. Zbylými vlastnostmi i vzhledem jsou ale srovnatelné a rozhodnout tak může osobní dojem a výsledná cena.

Rozdíl v ceně bude alespoň v počátku razantní a nemyslíme si, že odpovídá skutečnému rozdílu mezi smartphony. Nexus 6P lze na českém trhu sehnat za cenu okolo 16,5 tisíci (CZ distribuce), Pixel XL však bude zpočátku za cenu okolo 22 tisíc korun. A to je velký rozdíl, který bude hrát roli.

Jak se díváte na srovnání Google Pixel XL vs. Nexus 6P? Který je u vás vítězem a kterému byste dali dle vašich preferencí přednost?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)