Srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X: Vyplatí se sáhnout po novém modelu?

Srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X

Od vydání nové řady telefonů od Googlu je to jen pár dní, spousta uživatelů se ale nyní ptá – mají novinky něco podstatného navíc? Vyplatí se jejich nákup, nebo raději sáhnout po starší generaci? Pojďme se podívat na srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X.

Design – plast vystřídal kov a sklo

Nová řada Pixel je již od pohledu jiná než dosavadní Nexusy. Postavíme-li vedle sebe Nexus 5X a menší z Pixelů, rozdíl v designu je velký. Přední strana sice kráčí v podobném duchu (a bohužel si nese i široké rámečky), záda už jsou ale o poznání jiná. Ale hlavně – nový Pixel vsadil na hliníkové zpracování v kombinaci s tvrzeným sklem, což může plastový Nexus 5X jen závidět.

Zhodnocení designu je čistě subjektivní záležitostí a je tedy na vás, který z modelů lahodí vašemu oku více. Google Pixel možná svým rámečkem a předěly antén trochu připomíná konkurenční iPhony. Důležité také bude srovnání telefonů v reálu, fotky a videa totiž dost často zkreslují.

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-design

Displej – IPS, nebo raději AMOLED?

Úhlopříčka displeje se u nového Pixelu trochu snížila, přesněji z 5,2″ na 5″. To zase takový rozdíl není, což se ale nedá říci o použitých technologiích. Zatímco Nexus 5X sází na osvědčený IPS panel, nový Pixel se vydává do světa AMOLED displejů. Co to pro uživatele znamená? Jiné podání barev a lepší černou. Dokud nebudeme mít oba telefony vedle sebe, tak můžeme jen těžko nyní odhadovat, který displej bude kvalitnější. Věříme ale tomu, že u většiny uživatelů nakonec vyhraje oblíbený AMOLED. Na srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X v oblasti displeje se ale těšíme.

google-pixel-vs-nexus-5x-displej

Hardware – podstatný posun vpřed

Zatímco Nexus 5X přišel již v době vydání se slabším hardwarem než vlajkové modely jiných výrobců, nový Pixel nosí v útrobách jeden z nejvýkonnějších hardwarů na trhu. Procesor a hlavně pak grafická část nabídne o značný kus porce navíc, hodí se rozhodně i dvojnásobná paměť RAM (2 GB vs. 4 GB). Telefonu Nexus 5X to sice k plynulému běhu systému stačí, uživatelé si ale čas od času stěžovali na značné zpomalení a nový Pixel bude mít rozhodně více výkonu pro hry.

Baterie zůstala na podobné úrovni, takže by mohla být výdrž na jedno nabití srovnatelná. Na toto srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X si ale budeme muset ještě chvíli počkat, než nám Pixel dorazí do redakce.

google-pixel-vs-nexus-5x-hardware

[aps_product_sz id=”412032″]

[aps_product_sz id=”359776″]

Fotoaparát – naděje na razantní zlepšení

Telefon Nexus 5X nefotí vzhledem ke své ceně vůbec špatně, ale pravdou je, že na nejlepší fotomobily na trhu ztrácí. Nový Google Pixel by ale v tomto ohledu měl být jiný. Lepší. Přestože se nám ještě do rukou nedostal a vlastní zkušenosti tedy nemáme, příslib skóre 89 ve známém testu DxoMark vypadá slibně. Zůstáváme ale opatrní a raději si počkáme až na reálné testování.

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-fotoaparat

Srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X

Více informací naleznete v našem katalogu.

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-3

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-2

srovnani-google-pixel-vs-nexus-5x-1

 

Závěr – který z telefonů si vybrat?

Přestože se v obou případech jedná o “menší verze” telefonů od Googlu a vybízí se jejich přímé srovnání, tak úplně rovnocennou konkurencí nejsou. Telefon Nexus 5X chtěl totiž zaujmout především uživatele, kteří toužili po dobře vybaveném telefonu s čistým Androidem s příznivou cenou. Google Pixel jde ale trochu jinou cestou a snaží se přinést telefon bez kompromisů – se špičkovou hardwarovou výbavou, skvělým fotoaparátem i luxusním provedením.

Jak se tedy rozhodnout? Pokud se poohlížíte po cenově dostupném telefonu a vaší podmínkou je čistý Android, Nexus 5X je se svou současnou cenou 8 tisíc za 32GB variantu rozhodně dobrou volbou. Pokud si vybíráte mezi tím nejlepším, chcete kompaktní telefon s čistým Androidem od Googlu a cena pro vás není překážkou, vybízí se nový Google Pixel. Počítat ale musíte minimálně ze začátku s vyšší cenou okolo 18,5 tisíc korun.

 

Jak se díváte na srovnání Google Pixel vs. Nexus 5X? Který je u vás vítězem a kterému byste dali dle vašich preferencí přednost?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (15)