SquareHome 2: Pokud chcete domácí obrazovku jako na Windows 10

SquareHome 2

Android, iOS a Windows Mobile. Tři systémy, které dnes vládnou mobilnímu trhu. Systému Windows se na mobilech daří zdaleka nejméně, jednu vlastnost však spousta uživatelů miluje – dlaždice na domácí obrazovce. Pokud patříte mezi příznivce tohoto řešení, ale chcete telefon s Androidem, máme pro vás tip – launcher SquareHome 2, který si dnes představíme.

SquareHome 2: Launcher pro milovníky dlaždic z Windows

Androidu se nedá upřít to, že si jej každý můžeme upravit k obrazu svému. Pokud výrobce dodává telefon s domácí obrazovkou ve formě ikon a chybí samostatné menu pro aplikace, nic není ztraceno. Díky dalším aplikacím si můžeme podobu domácí obrazovky velice snadno změnit. Dnes si představíme launcher s názvem SquareHome 2, který změní podobu Androidu k nepoznání. Místo mnohdy nudných ikon totiž na domácí obrazovku umístíme dlaždice podobně jako u konkurenčního systému Windows.

Vzhled, dlaždice a jejich nastavení

Domácí obrazovka se dočká jedinečné změny – místo ikon jsou na obrazovce zobrazeny čtvercové o obdélníkové dlaždice. Pokud je ikon na obrazovce více, scrollujeme standardně směrem dolů pro zobrazení dalších aplikací. SquareHome 2 ale umožňuje i přidání dalších obrazovek s dlaždicemi, čímž vznikne podivná kombinace Androidu a Windows 10. Menu aplikací lze podobně jako u Androidu vyřešit samostatnou stránkou, na kterou se dostaneme po kliknutí na dlaždici. Druhým řešením je další stránka, ke které se dostaneme tažením prstu do stran. Tuto možnost preferujeme.

Samotné dlaždice mohou mít mnoho podob. Může se jedna o aplikace, Widgety i zkratky. Velikost i barevné provedení můžeme navíc dle libosti změnit, SquareHome 2 je v tomto ohledu poměrně přizpůsobivý. Existují i dělící linky, složky či rotující krychle. Výsledkem je obrazovka s mnoha tvary i barvami, kterou si můžeme přizpůsobit k obrazu svému.

A co Widgety?

U podobných launcherů bývají potíže s Widgety, které buď nelze smysluplně přidat nebo zrovna nezapadají. SquareHome 2 proto nabízí sérii vlastních Widgetů, kde jsou hodiny a kalendář zdarma. Tyto Widgety jsou speciálně přizpůsobeny danému rozhraní a do dlaždic zapadají. Možnost je samozřejmě přidat i jakékoliv jiné Widgety ostatních aplikací, může se ovšem stát, že nebudou do rozhraní příliš vizuálně sedět. Najít ideální kompromis už bude bohužel na vás.

Gesta usnadní a urychlí práci

SquareHome 2 jde uživatelům vstříc téměř v každém směru a nabídne i možnost používat různé akce a gesta. Potěšilo nás, že na jednotlivé dlaždice lze umístit i gesto delšího stisku. Přiřadit pak můžeme spouštění jiných aplikací nebo různé akce. Gesta je ovšem možné provádět i na samotné domácí obrazovce. Kromě navigačních tlačítek na nás čekají různé pohyby prstů po displeji, dvojité poklepání a dokonce i zatřesení telefonem. To opět může spustit aplikace, zkratky nebo akci launcheru (vysunout notifikační lištu, otevřít menu aplikací, nastavení launcheru, vyhledávání apod.). Pokročilejší gesta jsou bohužel dostupná až v placené verzi.

Placená verze a 14denní zkušební lhůta

Základní verze aplikace SquareHome 2 je zdarma a stačí nejen k vyzkoušení, ale i k běžnému používání. Mnoho položek v nastavení je však určeno až pro prémiovou verzi, která vás přijde na 110 Kč. Ta otevře kompletní možnosti Launcheru. Na vyzkoušení všech funkcí launcheru zdarma máte 14 dní od instalace základní verze, což je jistě příjemné. Autoři si tím však pojistí, že si na placené funkce rychle zvyknete a po skončení této lhůty si launcher pravděpodobně koupíte.

SquareHome 2 – povedený launcher

Testovaný launcher je jiný než většina podobných aplikací a je jasné, že není zdaleka pro každého. Pokud ale patříte mezi fanoušky dlaždic ze systému Windows, SquareHome 2 rozhodně vyzkoušejte. Už verze zdarma nabídne spoustu možností, jak si domácí obrazovku přizpůsobit. Launcher je navíc rychlý, plynulý a nezaznamenali jsme ani žádný pád aplikace. Nic tedy nebrání alespoň vyzkoušení.

[appbox googleplay com.ss.squarehome2]

Jaký používáte Launcher a jak jste s ním spokojeni?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)