Společnost Samsung chce úzce spolupracovat s Googlem. Na čem přesně?

Společnost Samsung

Osobní asistenti, jako třeba Google Assistant stále nabírají na popularitě. Proto není divu, že největší výrobce chytrých telefonů společnost Samsung chce mít také kvalitního asistenta. Jihokorejský gigant je otevřen i spolupráci s Googlem.

Společnost Samsung chce vylepšit vztahy s Googlem?

Samsung vyvíjí svého vlastního asistenta, který se podle všeho bude jmenovat Bixby. Přijít by měl poprvé v telefonech Galaxy S8. Dá se očekávat, že Google není těmito plány příliš nadšen, mnohem radši by totiž viděli svého vlastního asistenta v co největším počtu Android telefonů. Vztah mezi Googlem a Samsungem není v posledních letech ideální, a to hlavně díky tomu, že Google má příliš tlačit na výrobce telefonů, aby se omezily softwarové úpravy na Androidu. To se Samsungu nelíbí.

Samsung Galaxy S8 Bude takto vypadat Galaxy S8?

Brzy by se to ale mohlo změnit. Samsung je připraven úzce spolupracovat s Googlem na umělé inteligenci. Lee Kyeong-tae ze společnosti Samsung řekl, že pokud chtějí obě firmy přinést umělou inteligenci o úroveň výše, budou muset uzavřít strategické partnerství.

Zástupce Samsungu navíc prozradil, že by v budoucnu rádi přinesli svého asistenta i do jiných zařízení, než jen telefonů. Dočkat bychom se Bixbyho mohli například v tabletech nebo televizích. Z toho jde usoudit, že to Samsung myslí s umělou inteligencí vážně. Vypadá to tedy, že následující roky, budou roky umělé inteligence a osobních asistentů.

Měl by Samsung vyvíjet vlastního osobního asistenta, nebo použít ten od Googlu?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (6)