Společnost Light ukázala prototyp telefonu, který má až 9 objektivů

light telefon 9 objektivu

Tento rok jsme poprvé mohli vidět telefony se třemi fotoaparáty, v budoucnu jich ale můžeme vidět až 9. A nemusí to znít ani tak šíleně, společnost Light už dokázala vytvořit fotoaparát L16, který má rovnou 16 objektivů. Nyní ale pracují na chytrém telefonu a prvním novinářům v zahraničí již společnost ukázala prototypy, které mají 5 až 9 objektivů.

Startup Light tvoří zařízení s mnoha objektivy

Do této společnosti už investoval například Foxconn, který se nejvíc proslavil výrobou iPhonů. I tento investor svědčí o tom, že společnost Light není jen nějaký projekt “šílence”, který chce mít co nejvíce objektivů. Zajímavá informace je to, že Light by měl do konce roku představit svůj první chytrý telefon.

Navíc jejich první zařízení, fotoaparát L16 funguje na Androidu. Své zkušenosti tak můžou velmi dobře aplikovat i na tvorbu telefonu. Největším problémem chystaného telefonu může být cena, protože fotoaparát Light L16 stojí 1950 dolarů. což je cca 43 tisíc Kč. Svou cenou ale třeba také zaměřením na fotografie by se mohl rovnat s telefonem společnosti RED, který se nezadržitelně blíží. Oficiálního představení RED mobilu bychom se měli dočkat v těchto týdnech.

Light L16 Camera: Go Anywhere, See Everything

Light L16 Camera: Go Anywhere, See Everything

Light telefon by měl mít 64 Mpx, měl by snímat lepší fotografie za zhoršených světelných podmínek, nabídne speciální efekty, které přesahují klasický bokeh režim. Otázkou samozřejmě je to, jestli uživatelé chtějí telefon s devíti objektivy, který bude značně dražší, než klasické fotomobily jako je Huawei P20 Pro nebo Samsung Galaxy S9.

Myslíte si, že stále se zvyšující počet objektivů je správnou cestou u mobilních fotoaparátů?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)