Chystá se obchod roku? Xiaomi údajně chce koupit společnost GoPro

spolecnost gopro kamery xiaomi koupe

Společnost Xiaomi si pravděpodobně většina z vás vybaví ve spojení s telefony nebo příslušenstvím. Ve skutečnosti toho ale tato čínská společnost vyrábí mnohem více, a to i třeba akční kamery. Ty směle konkurují GoPro kamerám, kdy nabízí mnohem nižší cenu. Brzy to ale může být minulost, v zahraničí se totiž hovoří, že Xiaomi chce koupit americkou společnost GoPro.

Společnost GoPro nemá nejlepší časy, finance od Xiaomi by pomohly

Známý server Bloomberg přišel s informacemi, že čínský gigant by chtěl koupit výrobce akčních kamer. Zpráva navazuje na lednové oznámení GoPro, kdy byla ukončena výroba dronů Karma, a to kvůli finančním problémům.

gopro xiaomi obchod roku

Generální ředitel GoPro Nick Woodman v té době poznamenal, že jsou otevření pro prodej společnosti. Řekl, že by uvítal sloučení s větší společností, které by pomohlo rozšířit podnikání a poskytovat lepší GoPro produkty.

Podrobností je stále velmi málo, ale cena za GoPro by se mohla vyšplhat až na miliardu dolarů. Pokud by Xiaomi opravdu koupilo GoPro, tak by pravděpodobně šlo o obchod roku. GoPro kamery patří k tomu nejlepšímu, jejich problém je hlavně cena. To byla v podstatě i naše jediná větší výtka u recenze GoPro Hero 6.

[aps_product_sz id=”452984″]

Uvítali byste, kdyby Xiaomi koupilo společnost GoPro?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)