Společnost Facebook zveřejnila statistiky za rok 2016. Kolik vydělala peněz?

Společnost Facebook

Společnost Facebook vydala svůj roční report, kde zveřejnila mnoho zajímavých údajů. Některá čísla jsou až nepředstavitelná. Ve zkratce se dá říct, že Facebook stále sílí.

Společnost Facebook zveřejnila i počet aktivních uživatelů

Někteří z vás si určitě pamatují, jak se Facebook pochlubil, že každý den je na Facebooku aktivní alespoň jedna miliarda lidí. Na konci roku to bylo již neuvěřitelných 1,25 miliardy lidí, kteří se denně přihlašují na tuhle sociální síť. Měsíčně pak Facebook využijí téměř dvě miliardy lidí, to je meziroční nárůst o 17%. Mimochodem je to taky čtvrtina populace na naší planetě.

Co se týče financí, tak zde také létají obrovská čísla. Obzvlášť příjmy z reklamy. Ty se v roce 2015 zastavily na čísle 17 miliard dolarů. Za minulý rok příjmy narostly o 57%, což ve výsledku dělá příjem z reklamy za rok 2016 přesně 26,8 miliardy dolarů, v přepočtu téměř 670 miliard korun. Pokud bude Facebook růst podobnou rychlostí, pravděpodobně asi za rok uvidíme překročení jednoho bilionu korun za příjmy z reklam.

Myslíte si, že společnost Facebook bude nadále stoupat takovým tempem?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)