Spodní lišta v Chrome prohlížeči je zpět: Stačí si nainstalovat beta verzi

chrome beta spodni lista duet

Během minulého roku jsme se v prohlížeči Chrome dočkali nového designu Chrome Home, dostal se až do beta verze. Hlavní změnou bylo přesunutí lišty na spodní stranu. Jakmile se na to ale lidé zvykli, tak se Google rozhodl zařadit zpátečku a téměř rok dlouhý vývoj ukončil. A to kvůli designu, který se nazýval Duplex, později se přejmenoval na Chrome Duet. To dobrou zprávou je to, že pokud používáte beta či dev verzi prohlížeče Chrome, můžete si jednoduše aktivovat spodní lištu.

Chrome Duet přináší spodní lištu!

S tím, jak se protahují displeje telefonů, už není moc pohodlné mít lištu s adresním řádkem úplně nahoře. I z komentářů na našem webu jsme mohli vyčíst, že spodní lišta byla jedna z nejoblíbenějších chystaných funkcí. Pokud ji chcete zpět, musíte si stáhnout beta verzi nebo DEV verzi Chrome. Poté stačí do adresního řádku zadat “chrome://flags/#enable-chrome-duet”. Novou funkci aktivujte a restartujte prohlížeč.

Oproti původnímu Chrome Home designu je tu jeden rozdíl. Adresní řádek je stále v horní části prohlížeči. Všechny ovládací prvky se ale přesunuly do nové spodní lišty. Nachází se na ni tlačítko domů, možnost rychlého hledaní nebo otevření adresního řádku, můžete si otevřít seznam karet a také nastavení. Po krátkém zkoušení zatím můžeme říct, že se nám nová lišta používá snad ještě lépe. Obzvlášť tlačítko pro hledání je hodně návykové, nemusíte totiž vůbec klepat prstem na adresní řádek.

[appbox googleplay com.chrome.beta]

Jak se vám líbí Chrome Duet? Vyzkoušíte si novou spodní lištu?

Zdroj: droid-life.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)