Sphero Mini: robotická koule s příznivou cenou

sphero mini a sphero 2.0

Sphero Mini je nová robotická koule, která se ovládá pomocí aplikace v telefonu. Společnost Sphero tak vydává menší a levnější verzi svého předchůdce.

Příznivá cena u Sphero Mini

Společnost Sphero je výrobce spotřební robotiky. Na trh přichází nový produkt Sphero Mini. Pokud znáte Sphero 2.0, tak se jedná o menší a levnější verzi této robotické koule. Sphero 2.0 je poměrně bytelná robotická koule, která stojí bezmála 3 500 Kč. To je pro spoustu lidí moc peněz, a tak byla vydána menší verze, která se prodává za 50 dolarů. U nás by se cena měla pohybovat v závislosti na kurzu okolo 1 500 včetně DPH.

Meet Sphero Mini

Meet Sphero Mini

Sphero Mini je srovnatelná s velikostí míčku na ping pong. Velikost a cena však nejsou jediné, co se liší. Za nižší cenu přijdete o mnohem více. Dosah je asi 10 metrů, což je zhruba polovina, než u většího „sourozence“. Model Mini ztrácí také v odolnosti, a to jak vůči vodě, tak vůči otřesům. Z těchto důvodů je určena spíše na použití doma.

Nová robotická koule od společnosti Sphero vám vydrží v provozu asi 45 minut. Dle výrobce je možné ji nabít na 100 % za hodinu. Je vidět, že Sphero Mini v mnoha ohledech zaostává, ale nízká cena je předzvěstí toho, že robotické koule budeme ve svém okolí vídat častěji.

Dáváte přednost nízké ceně, nebo kvalitě výrobku?

Zdroj: phandroid.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)