Sony Xperia Z4v s QHD displejem a bezdrátovým nabíjením představena

xperia Z4v titul

Sony představilo další variaci na Xperii Z4. Vedle modelu Xperia Z3+, což je v podstatě Z4 určená pro evropský trh, tak do nabídky tohoto japonského výrobce přibývá novinka nesoucí název Sony Xperia Z4v. Pokud jste fanoušky smartphonů od Sony a už se těšíte, co si pro vás společnost připravila, musíme vás hned ze začátku zklamat. Ono písmeno “v” v názvu totiž značí, že tento model je určen výhradně pro amerického operátora Verizon. Novinka se však oproti dvojici Z4 a Z3+ dočkala hned dvou zajímavých vylepšení.

Prvním z nich je displej. Jeho úhlopříčka zůstala v porovnání s dříve představenými modely nezměněna a činí tak 5,2″, změnilo se však rozlišení, které z FullHD narostlo na QHD. Toto rozlišení zajišťuje na dané úhlopříčce jemnost obrazu 565 ppi (pixelů na palec), díky čemuž se Xperia Z4v řadí mezi telefony s nejjemnějším displejem. Použití displeje s takto vysokým rozlišením je v případě Sony poměrně překvapivé, to se totiž ještě před měsícem dušovalo, že podobný telefon nechystá, jelikož Quad HD rozlišení v telefonech zatím nepřináší žádné výhody. Další novinkou je podpora bezdrátového nabíjení PMA a Qi standardu. Nepatrně se zvětšila i baterie, a to na 3000 mAh, oproti původním 2930 mAh. Telefon je však o 1,7 mm tlustší a 18 g těžší.

xperia z4v

Základní specifikace telefonu Sony Xperia Z4v

  • Displej: 5,2″, QHD (2560 x 1440), IPS.
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994), Adreno 430 GPU.
  • Operační paměť: 3 GB RAM.
  • Interní úložiště: 32 GB.
  • Fotoaparát: 1/2.3” 20.7 MP Exmor RS, natáčení videa ve 4K, přední 5MPx širokoúhlý.
  • Baterie: 3000 mAh.
  • Rozměry: 144,4 x 72,3 x 8,7 mm.
  • Hmotnost: 162 g.

Co na telefon Sony Xperia Z4v říkáte? Líbil by se vám i v mezinárodní variantě?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)