Sony vysvětluje, proč Xperii Z4 prezentuje ve světě jako Z3+

sony_xperia_z3_plus

S nedávným představením nové vlajkové lodi společnosti Sony (viz Telefon Sony Xperia Z3+ – voděodolný dravec pro evropský trh oficiálně) vznikla poněkud neobvyklá situace: zatímco v Japonsku se tento model prodává jako Xperia Z4, ve zbytku světa je prezentován pod označením Xperia Z3+. O prvních spekulacích na toto téma jsme přitom psali již koncem dubna v aktualitě Sony Xperia Z4 se patrně bude prodávat pod označením Xperia Z3+. Telefony Xperia Z4 a Xperia Z3+ přitom mají nejen identický vzhled, ale také zcela stejnou hardwarovou výbavu.

Zástupci firmy nyní objasnili příčinu tohoto podivně působícího kroku. V oficiálním prohlášení tvrdí, že Sony je dominantním výrobcem na japonském trhu, jehož zákazníci chtějí dostat nejnovější a nejvýkonnější zařízení společnosti s nejnovějšími funkcemi. Je pro ně důležitá dokonce i taková maličkost, jakou je jméno respektive označení produktu. V ostatních zemích zůstává vlajkovou lodí nadále Xperia Z3, ale pokud některý zákazník zatouží po novějším a výkonnějším hardwaru, může zauvažovat nad verzí Z3+, která je považována za prémiový model řady Xperia Z3. Koluje také názor, že japonští operátoři a partneři Sony trvali na tom, aby v zemi vycházejícího slunce byl nový telefon nazýván Xperia Z4.

Podle XperiaBlogu je označení Xperia Z4 v Japonsku použito protože uživatelé zde spíše uvěří, že novinky, které nabízí Xperia Z4, jsou dostatečné pro novou vlajkovou loď. Proti tomu na ostatních trzích nemusí být spíše evoluční změny považovány za natolik podstatné, aby byly důvodem pro ohlášení zcela nového “top modelu”.

Připomeňme, že od běžné Sony Xperia Z3 se novinka liší procesorem, kterým je 64bitový osmijádrový Qualcomm Snapdragon 810, 5Mpx předním fotoaparátem, USB portem bez krytky a menší baterií s kapacitou 2930 mAh. Dalším rozdílem jsou víceméně jen drobné změny vzhledu. Některé zahraniční zdroje se pozastavují nad skutečností, že mezi modely Xperia Z2 a Z3 došlo k podstatně menším změnám, přesto se výrobce rozhodl zvýšit označení o celé číslo, zatímco v tomto případě přidává k názvu pouze znaménko “plus”. To už je ale rozhodnutí Sony. Zajímavou otázkou však zůstává, jak se tedy bude jmenovat opravdu výrazněji inovovaný model. Že by Xperia Z5?

Xperia Z3+ – Embrace the power to explore with up to 2 days battery life

Xperia Z3+ - Embrace the power to explore with up to 2 days battery life

Zdroje: Mobil Telefon, Android Headlines, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)