Sony Xperia Z3: dočkáme se představení nové vlajkové lodi v září?

sony_xperia_z3_ico

Známý vývojář, vystupující na webu pod přezdívkou DooMLorD, který má přístup k zákulisním informacím týkajícím se mobilních telefonů značky Sony, se na Twitteru podělil o čerstvou várku novinek, týkajících se budoucích stěžejních zařízení tohoto japonského výrobce. Podle jeho zdrojů bude budoucí vlajková loď Sony Xperia Z3 představena za tři měsíce, tedy v září, a stane se přímým konkurentem telefonů Apple iPhone 6, Galaxy Note 4 a HTC One (M8) Prime. V posledních letech společnost Sony oznamovala vlajkovou loď ve druhé polovině roku těsně před zahájením výstavy v Berlíně IFA, který se letos bude konat od 5. do 10. září. Zařízení prý bude založeno na procesoru Qualcomm Snapdragon 801, tedy nikoli na čipu Snapdragon 805, jak se původně očekávalo. Novinka přijde s novým/inovovaným designem, pro který bude charakteristický tenký rámeček a tloušťka pouhých sedm milimetrů. Podle dřívějších zvěstí bude mít Xperia Z3 “pouze” FullHD rozlišení.

Telefon Sony řady Xperia Z Telefon Sony řady Xperia Z

Připravuje se také kompaktnější varianta Sony Xperia Z3 Compact, která obdrží 4,6″ displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, procesor Qualcomm Snapdragon 801, 3 GB operační paměti a ještě tenčí rámeček kolem displeje.

Navzdory očekáváním majitelů Sony Xperie Z Ultra Japonci údajně nepřipravují nástupce tohoto modelu – žádná Sony Xperia Z3 Ultra tedy dle dostupných informací nebude. Místo ní výrobce údajně připraví tablet s úhlopříčkou obrazovky 8,7″.

Telefon Sony řady Xperia Z Telefon Sony řady Xperia Z

Příští rok se prý máme dočkat telefonů Sony s procesory Qualcomm Snapdragon 810, tvrdí DooMLorD.

Pochopitelně je vhodné brát výše uvedené informace s rezervou, neboť pocházejí z jediného zdroje a výrobce je – celkem pochopitelně – nepotvrdil.

Zdroje: Mobil Telefon, 4PDA, Phone Arena, DooMLorD, Hi-Tech.

Chcete si vyzkoušet dosavadní nejlepší telefony na trhu? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow a vyhrajte hodnotné ceny. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)