Sony Xperia Z3 Compact – menší bráška se skvělým hardwarem

xperia_z3_compact_ico

O údajných technických parametrech připravovaného telefonu Sony Xperia Z3 Compact (D508X) jsme psali naposledy v květnu. Zařízení by mělo být představeno společně s novou vlajkovou lodí Sony Xperia Z3 koncem srpna, těsně před berlínskou výstavou IFA.

Unikly technické parametry Sony Xperia Z3 Compact Unikly technické parametry Sony Xperia Z3 Compact

Renomovaný vývojář, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou DoomLoRD, přišel na sociální síti Twitter s informacemi o specifikaci chystané kompaktní verzi telefonu. Podle něj nebude Sony následovat u “zmenšené” varianty své vlajkové lodi konkurenční výrobce, jako jsou Samsung či HTC, jejichž modely “Mini” mají s nejvyšším modelem společnou pouze část názvu, ale přijde s plnohodnotným hardwarem v menším těle, což umožní přístroji soutěžit ve výkonu s dražšími modely velkých konkurentů.

Údajný snímek ze Sony Xperia Z3 Compact Údajný snímek ze Sony Xperia Z3 Compact

Podívejme se nyní na předpokládanou hardwarovou výbavu.

Sony Xperia Z3 Compact: technické parametry

  • Obrazovka: 4,5″ s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů.
  • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801 (MSM8974PRO-AC) na 2,5 GHz.
  • Grafický akcelerátor: Adreno 330.
  • Operační paměť: 2 GB.
  • Hlavní (zadní) fotoaparát: 20,7 Mpx.
  • Přední kamera: 2,1 Mpx.
  • Operační systém: Android 4.4.2 nebo vyšší.
Údajná fotka bílé Sony Xperia Z3 a černé Sony Xperia Z3 Compact Údajná fotka bílé Sony Xperia Z3 a černé Sony Xperia Z3 Compact

Co říkáte na politiku firmy Sony, která nabízí své špičkové modely ve dvou prakticky identických verzích s různými velikostmi obrazovky (a tím i samotného telefonu)? Vyhovuje vám taková nabídka, nebo spíše oceňujete rozdíly ve výbavě, jako jsou například mezi Samsungem Galaxy S5 a Galaxy S5 Mini?

Zdroje: Hi-Tech, Chezasite, Ubergizmo, Droider, Android Central, Xperia Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)