Sony Xperia Z1 Compact – nekompromisní “mini”

sony_xperia_z1_compact

Společnost Sony v rámci veletrhu CES 2014, který právě probíhá v Las Vegas, představila zmenšený model své vlajkové lodi – Xperia Z1 Compact. Telefon má, podobně jako jeho větší sourozenec, tělo ze skla a kovu, samozřejmě nechybí ochrana proti prachu a vodě certifikace IP55/58. V podstatě se jedná o stejný smartphone, jako je již nějakou dobu prodáván v Japonsku pod označením Xperia Z1f.

Sony Xperia Z1 Compact - barevná provedení Sony Xperia Z1 Compact – barevná provedení

Sony Xperia Z1 Compact - srovnání s Xperií Z1 Sony Xperia Z1 Compact – srovnání s Xperií Z1

V útrobách se skrývá “našlapaný” hardware – čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 běžící na 2,2 GHz, 2 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště, které je možné rozšířit paměťovými kartami formátu microSD. Ve shodě s vlajkovou lodí je Z1 Compact osazen fotoaparátem s rozlišením 20,7 Mpx se snímačem Exmor RS a světelností f/2,0. Operačním systémem je v tomto případě Android 4.3 Jelly Bean.

Sony Xperia Z1 Compact Sony Xperia Z1 Compact

Sony Xperia Z1 Compact - oficiální snímek Sony Xperia Z1 Compact – oficiální snímek

Od “velké” Xperie Z1 se Z1 Compact liší displejem, který je menší, konkrétně má úhlopříčku 4,3″ a rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů, čemuž odpovídá jemnost 340 ppi (Z1 má 5″ a rozlišení 1920 x 1080). Jedná se o TFT Triluminous, podporující technologii X-Reality pro mobilní telefony. Logicky s menší obrazovkou jdou ruku v ruce také kompaktnější rozměry, pouze tloušťka vzrostla z 8,5 milimetrů na 9,4 milimetrů.

Sony Xperia Z1 Compact - dokovací stanice Sony Xperia Z1 Compact – dokovací stanice

Sony Xperia Z1 Compact Sony Xperia Z1 Compact

Dalším rozdílem mezi oběma “zet jedničkami” je kapacita akumulátoru – ta je v případě právě představeného modelu 2 300 mAh (Z1 má baterii s kapacitou 3 000 mAh).

Sony Xperia Z1 Compact ve čtyřech barvách Sony Xperia Z1 Compact ve čtyřech barvách

Sony Xperia Z1 Compact přijde na trh v několika barevných provedeních, jako jsou černá, růžová, citrónově žlutá nebo bílá. V nabídce bude také řada zajímavého příslušenství včetně magnetické dokovací stanice, která poskytuje dobré pozorovací úhly na videohovory, sledování videa nebo poslech hudby, přitom současně telefon nabíjí.

Xperia™ Z1 Compact – the best of Sony in a compact waterproof* smartphone

Xperia™ Z1 Compact - the best of Sony in a compact waterproof* smartphone

Telefon bude v celosvětové distribuci od února 2014. Cena zatím nebyla oznámena, nicméně dosavadní informace nasvědčují tomu, že se bude pohybovat v rozmezí od 13 250 do 14 900 Kč.

Zdroje: Hi-Tech, Android Central, Android Central, Android Headlines, Android Police, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (47)