Sony Xperia Z Ultra – 6,44palcové monstrum možná již 4. července

Sony_Xperia_UL

Již v počátcích letošního roku začalo po internetu poletovat slůvko Togari, pod kterým se skrývá jeden z nadcházejících telefonů od společnosti Sony. Čím více času plyne, tím více informací se k nám dostává. Nutno podotknout, že žádné z nich zatím nejsou oficiální, ale sami víme, že se mnohé z těchto internetových drbů vyplní. Přístroj Sony Xperia Z Ultra je již od začátku tipován jako zástupce phabletů (hybridů tabletů a telefonů) od japonského výrobce a měl by být vybaven 6,44palcovým Full HD displejem. To by mohlo znamenat, že se Sony stane společností s největším mobilním telefonem na světě. I ostatní parametry vypadají skvěle – nový přístroj by měl pohánět čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 na frekvenci 2,2 GHz, kterému sekunduje 2GB RAM paměť. Nechybí ani 8MPx fotoaparát a při životě podrží přístroj 3000mAh baterie.

Sony-Xperia-2013-power-button-design

Tyto specifikace jsme tak nějak tušili už dříve. Sony nyní láká na dvě akce – o jedné z nich jsme vás již informovali (Sony chystá akci na 25. června. Představí 6,4palcové monstrum?), druhá by měla přijít 4. července v Paříži. Sony se nebojí a zve s hláškou “Sony Mobile má pro vás velké překvapení”. I to by mohlo být vodítko k představení obrovské Xperie Z Ultra. Co o tomto přístroji tedy  vše víme?

Specifikace přístroje

  • displej: 6,44″ s Full HD rozlišením
  • procesor: čtyřjádrový Snapdragon 800 s frekvencí 2,2 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 16GB vnitřní úložiště se slotem pro Micro SD
  • fotoaparát: 8MPx  zadní, 1,3MPx přední
  • baterie: 3000 mAh

Tyto specifikace jsme tak nějak tušili už dříve. Sony ovšem láká na dvě akce – o jedné z nich jsme vás již informovali (Sony chystá akci na 25. června. Představí 6,4palcové monstrum?), druhá by měla přijít 4. července v Paříži. Sony se nebojí a zve s hláškou “Sony Mobile má pro vás velké překvapení”. I to by mohlo být vodítkem k představení obrovské Xperie Z Ultra.

Xperia-Z-Ultra-Invite

Nakonec je nutno poznamenat, že jisti si se vším budeme, až Sony přístroj vydá oficiálně. To, doufejme, skutečně nastane 4. července v Paříži. Nesmíme zapomenout, že také Huawei chystá příští týden akci v Londýně, kde představí svůj VIP přístroj. Jsme moc a moc zvědaví, jaké přístroje obě společnosti představí.

zdroj: androidheadlines.comandroidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)