Sony Xperia Z: japonská krasavice na devíti videích

xperia_z_ico

Jedním z telefonů letošního CESu, který rozhodně zaujal, je nová vlajková loď japonské společnosti Sony – Xperia Z. Na širokou veřejnost zapůsobila nejen díky solidní hardwarové výbavě, ale také po vizuální stránce. Xperia Z totiž nevsadila na plasty, ba dokonce ani na hliník či polykarbonáty – největší část jejího těla tvoří sklo. Samozřejmě se nejedná o obyčejné sklo, ale o tvrzenou variantu se zvýšenou odolností. Je otázkou, nakolik bude toto provedení odolávat běžnému zacházení, které občas nevyhnutelně přinese setkání s klíči, nebo třeba i pád. To ale v těchto okamžicích můžeme jen tipovat.

Aby Sony nažhavila dychtivé potenciální zákazníky, zveřejnila v pondělí na oficiálním kanálu na Youtube sérii videí, na kterých prezentuje některé vlastnosti a funkce. Než se na ně podívme, připomeňme si, že Xperia Z přichází se čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 5″ Full HD (1920 x 1080) obrazovkou s technologií BRAVIA, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti.

Posuďte sami, zda je nová Xperia Z sexy, či nikoli :)

Xperia™ Z – Smartphone design perfection

Xperia™ Z - Smartphone design perfection

Seznamte se: smartphone, navržený s pečlivostí a pozorností ke každé hraně, kousku a pixelu. Jak se ukáže na konci tohoto videa, Xperia Z bude dostupná v bílé, černé a fialové barvě.

http://www.youtube.com/watch?v=KNsX30n0R3s

Na co se mohou těšit fotografové? Na 13Mpx fotoaparát, vybavený stejnými komponentami, jaké Sony montuje do digitálních foťáků.

Xperia™ Z – Exmor RS™ for mobile, the world’s first image sensor with HDR video for smartphones

Xperia™ Z - Exmor RS™ for mobile, the world's first image sensor with HDR video for smartphones

Nesmíme zapomenout na displej, u kterého Sony využila své zkušenosti z televizorů BRAVIA, aby měl uživatel perfektní zážitek ze sledování.

Xperia™ Z – Razor sharp and super bright display

Xperia™ Z - Razor sharp and super bright display

A ještě něco k barvičkám na displeji.

http://www.youtube.com/watch?v=MPqpKo2hlGU

Sdílejte snadno a rychle cokoli z telefonu prostřednictvím bezdrátových technologií.

Xperia™ Z – One-touch screen Mirroring from your smartphone to your BRAVIA TV

Xperia™ Z - One-touch screen Mirroring from your smartphone to your BRAVIA TV

Sony má také zkušenosti s audio technikou. U Xperie Z slibuje vynikající zvukový výkon díky implementované technologii a speciálním sluchátkům.

Xperia™ Z – Listen to music in soul shaking clarity

Xperia™ Z - Listen to music in soul shaking clarity

Když Sony navrhuje telefon, navrhuje ho tak, aby se na něj příjemně dívalo. Design nemá být jen “dobrý” – měl by být “perfektní”!

Sony Craftsmanship – Design

Sony Craftsmanship - Design

A na závěr něco k ožehavému tématu, kterým je výdrž na baterii. Sony Xperia Z má režim inteligentního šetření energie, kterému říká STAMINA. V podstatě jde o vypínání vybraných funkcí v režimu spánku a jejich okamžité zapnutí při probuzení.

Xperia™ Z – Intelligent battery life management

Xperia™ Z - Intelligent battery life management

Další informace můžete načerpat na oficiálním webu Sony Xperia Z.

Zdroje: Oficiální Youtube kanál Sony Xperia a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)