Sony Xperia XZ2 oficiálně: Nový design a 18:9 displej

sony xperia xz2

Mezi další vrcholy veletrhu MWC se dá určitě zařadit představení nových vlajkových modelů společnosti Sony. Japonská firma po několika letech výrazněji změnila design telefonů. A to u větší i menší verze Xperia XZ2. Pojďme si novinky představit.

Sony Xperia po letech s novým designem

Sony Xperia XZ2 nabízí 5,7″ velký HDR displej s FullHD+ rozlišením. Z obrázků si také můžete všimnout, že má poměr stran 18:9. O výkon se stará Snapdragon 845, který doplňuje 4 GB RAM a 64 GB úložiště. Rovnou z krabice běží na Androidu 8 Oreo, což se dalo očekávat, jelikož Sony byla mimo Google jedna ze společností, která přinesla Oreo mezi prvními. Baterie pak má kapacitu 3 180 mAH. Dále podporuje rychlé nabíjení i bezdrátové nabíjení.

Xperia_XZ2_cz

Splňuje také certifikaci IP65/68, což je trochu divné označení. Sony se rozhodlo pro tuto volbu z toho důvodu, že že byl telefon testován jak pod IP68, tak i IP65. Fotoaparát má 19 MPx, světelnost f/2.0 a může se pochlubit vylepšeným super zpomaleným videem, které nově nahrává v 960 FPS a FullHD rozlišení. Vylepšena byla také funkce 3D skenu, která se zobrazuje v aplikaci 3D Creator.

Pokud jde o výše zmíněný design, tak má 3D skleněný povrch, kde se používá Gorilla Glass 5, dále má kovové šasi, takže by měl být i pevný. Bohužel nový design má i mínusy, a to třeba absence 3,5 mm konektoru na Audio jack. Alespoň má ale nová Xperia stereo reproduktory.

Sony Xperia XZ2 Compact je jeden z nejkompaktnějších telefonů na trhu. Má displej o velikosti 5 palců a poměrem stran 18:9. Po výkonnostní stránce i na straně fotoaparátu je na tom stejně jako větší model. Baterie má akorát menší kapacitu, a to 2 870 mAh. A také nemá záda pokryta Gorilla Glass 5, ale polykarbonátem. Oba telefony budou celosvětově dostupné od března 2018, cena prozatím nebyla zveřejněna.

Jak se vám líbí nové Sony Xperia XZ2 telefony?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)