Sony Xperia X Compact oficiálně: Malé rozměry vysoký výkon

Sony Xperia X Compact

Na veletrhu IFA 2016 v Berlíně ukázala společnost Sony dva nové modely – Sony Xperia XZ a kompaktní Xperii X Compact. Zatímco Xperia XZ láká na nekompromisní výkon, tak Sony Xperia X Compact na malé rozměry. Malé rozměry ale neznamenají nízký výkon.

Sony Xperia X Compact: 4,6 palcový displej a 3 GB RAM

Nová Xperia X Compact disponuje 4,6palcovým displej s HD rozlišením (1280 x 720) a má navázat na úspěchy kompaktních telefonů od SONY. Celkové rozměry přístroje jsou 129 x 65 x 9,5 mm a váha 135 gramů. Dostatečný výkon zajišťuje šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 650 a 3 GB RAM. Interní úložiště má kapacitu 32 GB a komu by to bylo málo, tak je zde možnost rozšíření paměťovou kartou až o 256 GB. Čtečka otisků prstů odemkne telefon během 0,6 sekundy a je umístěna v zapínacím tlačítku na boční straně. Baterie má kapacitu 2700 mAh a dostupný je i režim Stamina.

Sony Xperia X Compact

Hlavní fotoaparát má rozlišení 23 MPx a disponuje hybridním automatickým ostřením. Přední má rozlišení 5 MPx s clonovým číslem f/2.0. Samozřejmostí je plná podpora LTE, NFC a také konektor USB-C. Je škoda, že SONY u novinky upustilo od voděodolnosti.

Xperia X Compact se do prodeje dostane během tohoto měsíce. Cena tohoto telefonu je 449 € (cca 12 200 Kč). Oficiální česká cena prozatím nebyla oznámena.

Zdroj: theverge.com, sonymobile.com, phonearena.com.

Martin Svozil
O Autorovi - Martin Svozil

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)