Telefon Sony Xperia X Compact: právoplatný nástupce oblíbených “kompaktů”?

sony_xperia_z5_compact_colours

Společnost Sony si získala celou řadu příznivců mimo jiné také díky svým povedeným zmenšeninám vlajkových modelů. Oproti “mini” verzím vlajkových modelů jiných značek totiž právě jen telefony Xperia Z1, Z3 a Z5 Compact skutečně nabídly nekompromisní výbavu v malém těle. Po konci řady Z a nástupu řady X jsme se však žádného kompaktního a přesto velmi dobře vybaveného telefonu Xperia již nedočkali. To by se však mohlo brzy změnit.

Sony Xperia X Compact aneb zmenšená Xperia XR

Zatím neznáme žádné hardwarové specifikace chystané novinky. Dle prvních informací by však nová Xperia X Compact měla mít poměrně hodně společného s rovněž zatím nepředstaveným modelem Sony Xperia XR. Vedle podobného designu by tak novinka mohla rovněž disponovat chipsetem Qualcomm Snapdragon 820. Přítomno by měl být také nejnovější konektor USB-C. Úhlopříčka displeje by se však v tomto případě mohla pohybovat okolo 4,6″.

CqtDKRVUsAEaEgl

Jistého neoficiálního potvrzení připravovaného telefonu Sony Xperia X Compact se nám pak dostalo na oficiálních stránkách českého Sony. Zde je právě tento smartphone zmíněn. Spolu s ním se však na webu ocitla také zmínka o telefonu Sony Xperia XZ. Zatím se však můžeme jen dohadovat, zda se bude jednat o třetí nový přírůstek do rodiny Xperia X, nebo jde o jiné označení pro výše zmíněnou Xperii XR.

xperia X compact

Uvítali byste nástupce Xperií Z Compact?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)