Sony varuje: po odemknutí bootloaderu Xperie Z1 přestane fungovat fotoaparát!

xperia_ico

Na webové stránce Sony Bootloader Unlock, zabývající se (jak jste asi poznali z názvu) procesem odemykání bootloaderu, se objevilo poměrně kuriózní varování. Ten, kdo odemkne zavaděč nového telefonu Sony Xperia Z1, může očekávat potíže s fotoaparátem. Sony oficiálně na stránce Unlock the boot loader píše: “Pozor! V tuto chvíli odemknutí zavaděče Xperie Z1 způsobí znefunkčnění fotoaparátu.

Sony varuje: po odemknutí bootloaderu Xperie Z1 přestane fungovat fotoaparát! Sony varuje: po odemknutí bootloaderu Xperie Z1 přestane fungovat fotoaparát!

To u foťáku se 20,7megapixelovým snímačem Exmor RS může docela zamrzet, proto je uživatelům, kteří chtějí odemknutí provést, doporučeno počkat. Očekáváme ale, že Sony uvedený problém v dohledné době vyřeší.

Podle Xperia Blogu je jediný způsob, jak vyřešit tuto nepříjemnost, provedení zálohy oddílu TA (k uložení DRM klíčů) před odemknutím bootloaderu a jeho obnovení v případě potřeby.

Zdroje: Android Central, Sony: Unlock the boot loader a Xperia Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)