Sony telefony mizí z trhu: Kupuje je stále méně lidí

sony telefony nizke prodeje

Sony telefony jdou přímo ve stopách HTC nebo LG. Pár let zpátky patřily tyto společnosti k tahounům trhu chytrých telefonů, jenže poté nastoupily čínské značky, se kterými už nedokážou držet krok. Poslední zpráva o příjmech mobilní divize Sony ukazují, že již tak malé prodeje telefonů, se ještě propadly. A to o téměř polovinu. Za poslední čtvrtletí dodalo Sony pouhé dva miliony telefonů.

Sony telefony už netáhnou. Lidé dávají přednost konkurenci

Jen pro srovnání, za stejné období v minulém roce dodalo Sony 3,4 milionu telefonů, za jeden rok se tak počet kusů zmenšil téměř o polovinu. Na cca dva miliony telefonů, které Sony prodá za tři měsíce, stačí Applu podle posledních údajů cca čtyři dny. To je obrovský rozdíl a ukazuje to i to, jak se nejprodávanější značky jako Apple, Samsung nebo Huawei vzdalují tradičním značkám jako je Sony, HTC, LG, BlackBerry apod.

sony xperia premiova zarizeni

Za celý rok 2017 dodalo Sony 13,5 milionu telefonů. Na rok 2018 společnost odhadovala, že dodají 10 milionů, po špatných prodejích v druhém kvartále už ale i tento odhad byl upraven na 9 milionů kusů. Už se tak dostávají poměrně blízko ke společnosti HTC telefonům, která v roce 2017 dodala cca 4 miliony telefonů.

Důvodem poklesu u Sony telefonů je hlavně nezájem uživatelů v Evropě a Japonsku, na jiných trzích se prodeje telefonů udržují zhruba stejné. Mobilní divize opět významně sníží náklady, aby tak vyrovnala ztrátu. Zlom podle Sony má přijít s příchodem 5G sítí, od které si hodně slibují. Celková zpráva o finanční situaci Sony už je mnohem pozitivnější a většině divizí se daří, nejlépe to je již tradičně u PlayStationu.

Myslíte si, že se Sony telefony opět stanou oblíbenými? Co byste změnili?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)