Sony SmartEyeglass – chytré brýle a konkurence Google Glass

nexusae0_SmartEyeglassConcept

Už letos v únoru nám Sony ukázalo na MWC v Barceloně zajímavý koncept chytrých brýlí s označením Sony SmartEyeglass, který se postaví hlavně proti Google Glass. Japonský výrobce ve svém novém videu Sony SmartEyeglass ještě více přiblížil a hlavně pak nabádá vývojáře, aby tvořili aplikace, díky kterým budou tyto brýle ještě chytřejší. Sony se snažilo, aby brýle na první pohled nevypadaly tak netradičně jako zmiňované Google Glass. Problémem chytrých brýlí je krátká výdrž na jedno nabití, neboť prostornou baterii zkrátka není kam umístit. Sony SmartEyeglass se v tomto ohledu liší, alespoň tedy konstrukčně – baterie je umístěna mimo tělo brýlí a je připojena kabelem. To by – doufejme – mohlo znamenat vyšší výdrž na jedno nabití, na druhou stranu trochu menší komfort při nošení. Přeci jen kabel z brýlí a další část není asi úplně to, po čem uživatelé touží. Ve výbavě hodinek nechybí 3MPx fotoaparát, akcelerometr, gyroskop, kompas a senzor světla. Prototyp komunikuje skrze Bluetooth a Wi-Fi s telefony vybavené Androidem 4.1 a novějším.

smarteyeglass

Sony_SmartEyeglass_02

Introducing Sony’s SmartEyeglass and how to develop apps

Introducing Sony’s SmartEyeglass and how to develop apps

 

Sony zveřejnilo také emulátor, názorné ukázky kódu a další potřebné materiály pro vývojáře, kteří se mohou pustit do tvorby vlastních aplikací. Sony prezentovalo například aplikace pro rozpoznávání obličeje, zajímavého pomocníka při cestování městem či vaření. Cena bohužel zatím nebyla zveřejněna, ale pokud vše půjde podle plánu, Sony SmartEyeglass se do prodeje pro vývojáře dostanou v březnu roku 2015.

zdroj: talkandroid.com

Chcete si vyzkoušet Google Glass osobně? Pak zavítejte na Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google-glass-model

Známe cenu Google Glass již dnes?

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
1 min. uložit na později

Komentáře (9)