Sony SmartEyeglass: podívejte se na využití chytrých brýlí v praxi

sony smartglass titulka

Sony SmartEyeglass vznikly jako odpověď na chytré brýle Google Glass. Oproti nim však svým vzhledem o něco víc připomínají klasické brýle a pro zobrazování nevyužívají pouze malou obrazovku v hranolu ale celou plochu skel. V brýlích je rovněž zabudován fotoaparát a řada senzorů, jako gyroskop, kompas či světlocitlivý senzor. Oproti Google Glass je zde ještě jeden velký rozdíl. Sony SmartEyeglass nedisponují zabudovanou baterií přímo v těle brýlí, ta se totiž nalézá v odděleném modulu, který je s brýlemi spojen kabelem. Tento modul rovněž obsahuje touchpad spolu s tlačítky navigace a fotoaparátu.

sony smarteyeglass

Od představení SmartEyeglass před téměř rokem nebylo o chytrých brýlích z dílny Sony příliš slyšet. Že společnost na své vlastní chytré brýle nezanevřela a stále s konceptem pracuje, dokázala například na nedávno skončeném veletrhu CES v Las Vegas, kde sklidily pozitivní ohlas. Příklady využití v praxi nyní Sony prezentuje také na novém videu, kde ukazuje použití v průmyslu pro sledování výrobního procesu či personálu, jako pomůcku pro záchranáře nebo ve zdravotnictví pro monitorování životních funkcí dítěte.

SmartEyeglass inspirational demo by APX Labs

SmartEyeglass inspirational demo by APX Labs

Vedle toho se na internetu nedávno objevilo také další zajímavé video. V něm SmartEyeglass v kombinaci s chytrými hodinkami Sony SmartWatch 2 pro změnu slouží k ovládání Parrot AR Drone 2.

Parrot AR.Drone 2.0 controlled by SmartEyeglass and SmartWatch 2

Parrot AR.Drone 2.0 controlled by SmartEyeglass and SmartWatch 2

Který koncept chytrých brýlí vás zaujal více? Sony SmartEyeglass, nebo Google Glass?

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)