Sony prý brzy představí externí “fotomodul” pro mobily

QX10_with_XperiaZ_1-1200_zps5b5d60f82

Když máte pocit, že už mobilní telefony nemohou svoji hardwarovou funkcionalitu více rozšířit, objeví se třeba Sony se svým “fotonástavcem” pro mobilní telefony. Jak informoval server Sony Alpha Rumors (který se v minulosti často trefil do černého), Sony podle všeho chystá velmi zajímavé příslušenství pro mobilní telefony. Pod kódovým označením DSC-QX10 a DSC-QX100 se skrývá samostatná soustava čoček, obrazového procesoru, Wifi připojení a dalších nezbytností, který připojíte jako batůžek na záda vašeho telefonu, čímž ho během okamžiku proměníte v kompaktní fotoaparát s podstatně lepší optikou, než jakou nabízejí mobilní foťáky standardně. Jako hledáček bude samozřejmě sloužit displej vašeho telefonu.

DSC-QX100_Lifestyle_02_Xperia-i1_EXP201412E-1200_zps983dabbd DSC-QX100_DSC-QX10_InSituation_01_Xperia-Z-1200_zps932fca38

Podle Sony Alpha Rumors hodlá Sony oba tyto modely vydat v “blízké době”, přičemž první z nich bude kvalitou odpovídat fotoaparátu DSC-RX100M II, zatímco druhý model nabídne desetinásobný zoom a 18MPix senzor. Prý se jedná prakticky o stejný snímač jako u modelu Sony WX150. Cena zůstává velkou neznámou, ale něco nám říká, že se nebude jednat o zrovna levné řešení. Uvidíme, zda se podaří Sony nasadit takovou cenovou politiku, aby byl produkt pro potenciálního kupce lákavý.

 

Zdroj: Sony Alpha Rumors

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

K-čemu-je-dobrý-duální-fotoaparát

K čemu je dobrý duální fotoaparát?

Články Karel Kilián Karel Kilián
5 min. uložit na později

Komentáře (13)