Sony vylepšilo odemykání bootloaderu oficiální cestou

sonyboot320

Sony svým zákazníkům vychází vstříc snad v nejvyšší možné míře. Kromě rychlých aktualizací na nové verze Androidu a podpory starších modelů nabízí také odemknutí bootladeru pro telefony Xperia, a to oficiální cestou na webu Sony.

Odemknutí bootladeru na stránkách Sony je již nějaký ten pátek, avšak nyní došlo ke značné aktualizaci. Starší verze obsahovala složitý návod a navíc  pro všechny telefony pouze jeden standardizovaný návod, který přidělal pomalu více problémů než užitku. Společnost Sony ale tento nedostatek napravila a do sekce „unlockbootloader“ přidala plno zjednodušených návodů, které jsou určeny pro každý model zvlášť. Kromě toho byly přidány také odpovědi na nejčastější otázky, kde naleznete například vysvětlení, co je to bootloader atd…

sonyboot

Zjednodušený proces odemykání bootloaderů u zařízení Sony nyní zahrnuje 3 hlavní kroky. Za prvé je potřeba vybrat vaše zařízení a zadat e-mail. Za druhé je potřeba opsat IMEI číslo telefonu a v posledním kroku se již dozvíte váš kód, kterým odemknete bootloader.

Ačkoliv jde o oficiální cestu skrze stránky společnosti, Sony upozorňuje na to, že i přesto jednáte na vlastní nebezpečí a v případě odemknutí bootloaderu ztrácíte na telefon záruku. Sony se tak snaží poradit a usnadnit odemykaní „zavaděče“, jak nejvíce to jde, avšak se ztrátou záruky vám nikterak pomoci nemůže.

Zdroj: Phonearena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)