Sony uvádí chytré brýle do prodeje, budou lepší než Google Glass?

SmartEyeglass

Společnost Sony si chce ukrojit podíl i na trhu s chytrými brýlemi, kde se zatím největší pozornosti dočkal Google se svými Glass. O Sony SmartEyeGlass jsme psali již začátkem loňského roku, společnosti Sony tedy trvalo uvedení do prodeje déle než rok. A čím se vlastně brýle od Sony liší od konkurenčních Google Glass? Společnost Sony je přesvědčena, že klíčem k úspěchu je především design, který se má blížit tradičním brýlím. To se do určité míry povedlo, další odlišnost konstrukce už ale tolik nepotěší – dotykový ovladač, ve kterém je uložena také baterie, reproduktor, mikrofon a NFC, sídlí totiž mimo brýle. Sony Smarteyeglass jsou pochopitelně připraveny k využití virtuální reality, poradí si ale i s notifikacemi z mobilního telefonu, navigací a dalšími funkcemi, které známe z Google Glass. Podporovaných aplikací by mělo stále přibývat.

Smart Eyeglass

https://www.youtube.com/watch?v=Bx7O_h09HKA

Sony uvádí chytré brýle do prodeje, i když kvůli své vysoké ceně budou určeny spíše vývojářům. Ve Velké Británii lze zakoupit Sony SmartEyeglass za 840 dolarů, tedy něco málo přes 20 tisíc korun. Jsme sami zvědaví, jak se budou dále tyto brýle vyvíjet, a velmi rádi bychom si je vyzkoušeli naživo. Možná se to povede již na začátku března v Barceloně na veletrhu MWC 2014.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)