Sony bude aktualizovat na Android L nejméně 8 zařízení

android_l_ico

Zástupci Sony v minulosti uvedli, že společnost bude aktualizovat operační systém své produktové řady Xperia na Android L v nejkratší možné době po oficiálním vydání této verze. Jakých konkrétních modelů se update bude týkat, bylo až donedávna otázkou, kterou rozluštil až zdroj serveru AndroidOrigin, který jmenoval následující telefony a tablety:

  • Sony Xperia Z3,
  • Sony Xperia Z3 Compact,
  • Sony Xperia Z3 Tablet Compact,
  • Sony Xperia Z2,
  • Sony Xperia Z2 Tablet,
  • Sony Xperia Z1,
  • Sony Xperia Z1 Compact,
  • Sony Xperia T2 Ultra.
Sony Xperia Z3, Xperia Z3 Compact Sony Xperia Z3, Xperia Z3 Compact

Všechna uvedená zařízení dostanou aktualizaci na Android 5.0 L, nicméně update určitě nelze čekat v dohledné době. Podle téhož zdroje lze vypuštění aktualizačního balíčku pro řadu Xperia Z3 očekávat v době oznámení příští vlajkové lodi Xperia Z4, tedy pravděpodobně v únoru roku 2015. Ostatní zmíněné modely dostanou nejnovější verzi systému až v březnu nebo v dubnu. Další modely – konkrétně Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z a letošní telefony střední třídy – skončí svou životní pouť na oficiálním Androidu 4.4.4 KitKat.

Uvedený zdroj již v minulosti věrohodně předpověděl technické parametry tabletu Sony Xperia Z3 Tablet, proto lze výše uvedené informace považovat za důvěryhodné, byť samozřejmě s jistou rezervou.

Android L je zatím v očekávání Android L je zatím v očekávání

Pokud jde o operační systém Android L, jeho vydání se uskuteční v nadcházejících měsících. Připomeňme, že nejdůležitějším vylepšením má být jednoduché uživatelské rozhraní ve svěžím a moderním stylu „Material“. Počítat můžeme také s novým provedením multitaskingu, inovovaným systémem oznámení, plným přechodem k runtime ART, kompatibilitou se 64bitovými systémy, zlepšení energetické účinnosti, jakož i další novinky. V případě Sony se změn dočká například aplikace Fotoaparát, která přijde s novým rozvržením a funkcemi, především pak vylepšeným automatickým režimem.

Android L přijde s novým vzhledem Material Android L přijde s novým vzhledem Material

Zdroje: ChezaSite, AndroidOrigin.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)