Solo Launcher – jednoduchost, rychlost a variabilita v jednom

solo-launcher-320

Mnoho z vás si jistě už vyzkoušelo nějaký ten alternativní launcher, který nahradí původní vzhled domácí obrazovky a dalších částí systému od výrobce. Ve mnohých případech ale došlo k velkému nárůstu zaplnění paměti nebo zhoršení plynulosti. Jednoduše, launcher byl sice možná hezčí, ale co se týče výkonu, nestálo to za to. Jelikož si ale s Androidem rádi hrajeme, nedalo nám nevyzkoušet i další alternativy, které jsou méně známé, ale nabízí trochu jiné pojetí launcherů, a povedlo se. Prvním povedeným launcherem, na který jsme narazili, je Solo Launcher, který je zcela zdarma a nabízí široké možnosti nastavování a úprav bez výraznějšího zatěžování paměti RAM.

Solo Launcher

Velkou výhodou tohoto launcheru je čeština. To může být pro mnohé velká výhoda, protože přeci jen „hrabat“ se v nastavení bez znalosti angličtiny asi není nic příjemného.

Solo launcher Solo launcher Solo launcher

Solo Launcher nabízí úpravu všeho až na notifikační lištu, ta jediná upravit nijak nejde. Launcher navíc disponuje obchodem, ve kterém naleznete mraky témat, fontů, lockscreenů nebo živých tapet. Vše je kompletně zdarma, a tak si můžete bezmezně zkoušet, který styl vám nejvíce vyhovuje.

Nastavení

Co se týče možností nastavení, tak je tu nabídka pro úpravu menu a velikosti mřížky pro aplikace, velikosti dolního doku na ploše s libovolným nastavením velikosti a počtu ikon, a také například volba, jak se vám mají zobrazovat nově nainstalované aplikace. Dále tu máme širokou možnost úpravy daného tématu, nastavení zobrazení složek a zmeškaných zpráv (např. číslo u ikony emailu). Solo Launcher také disponuje možností zálohování a pozdějšího obnovení dat nastavení na SD kartu. Solo podporuje širokou škálu gest. Některá jsou již přednastavena, ale všechna jdou přizpůsobit a přiřadit k nim vlastní akce.

Solo launcher Solo launcher

Widgety a Solo Weather

Co se týče widgetů, tak jich zde nalezneme všehovšudy čtyři, z toho dva stojí za zmínku. Jeden, co by ukazatel počasí, a druhý na uvolnění paměti. Počasí je v tomto případě trochu více propracované a kromě aktuálního času, teploty a podnebí nabídne také předpověď na další 3 dny. Pokud si stáhnete dodatečnou aplikaci Solo Weather, můžete se podívat i na detailnější rozbor počasí a jeho vývoj. Vše opět ve velmi čistém a líbivém vzhledu.

Solo launcher Solo launcher

Využití RAM a TurnOffScreen

Pokud se podíváme na paměť RAM, tak si můžeme všimnout, že samostatný Solo Launcher zabírá 113 MB dat a při testování jsme se nedostali na vyšší hodnotu. K aplikaci nejsou připočteny dodatečné aplikaci. K Launcheru si můžete stáhnout také aplikaci TurnOffScreen, která umožní vypínat obrazovku dvojím poklepáním na displej. Pokud váš telefon podporuje odemykání telefonu dvojím poklepáním na displej, můžete se tak zbavit potřeby hardwarového tlačítka. TurnOffScreen nepracuje samostatně a je zapotřebí mít Solo Launcher nainstalovaný v telefonu.

Solo launcher Solo launcher

Lockscreen

Se sekundární aplikací Locker Master si můžete stáhnout libovolný vzhled uzamykací obrazovky. Problémem ale zůstává špatná odezva při aktivaci displeje. Pokud tedy telefon zapnete, displej se chvilku tváří, že je odemknut a až poté naběhne uzamykací obrazovka, což je ale neduh u většiny náhradních lockscreenů. Locker Master funguje i bez Solo Launcheru.

Solo Launcher 2014-07-16 16.40.42 2014-07-16 16.40.19

Závěr

Solo Launcher nabízí vše zdarma a v češtině. Upravit nebo nastavit lze prakticky vše potřebné, a to bez nutnosti dodatečných aplikací, avšak i tato možnost tu je, jak jsme si ukázali výše. Oceňujeme taktéž skvělý design a již nyní možnost si stáhnout například vzhled Androidu L. Vše je plynulé bez sebemenšího náznaku zasekávání. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet. Hlavní přednosti:

  • až 9 ploch;
  • více než 300 individuálních nastavení;
  • zcela zdarma;
  • zdarma funkce: Nepřečtená zpráva;
  • možnost tvorby vlastních skupin;
  • velká nabídka gest;
  • sekundární aplikace Solo Weather;
  • tisíce témat a tapet;
  • snadná editace ikon aplikací;
  • Android 4.0+.

Solo Launcher Demo v1.0

Solo Launcher Demo v1.0

[appbox googleplay home.solo.launcher.free]

[appbox googleplay home.solo.plugin.weather]

[appbox googleplay home.solo.launcher.free.plugin]

[appbox googleplay com.qiigame.flocker.global]

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)