Sociální sítě jsou nejnáročnější na data i baterii, tvrdí AVG

AVG statistiky – náhleďák

AVG právě vydalo svou čtvrtletní zprávu, která se zabývá spotřebou dat, baterie a vlivu mobilních aplikací na výkon přístroje. V čele žebříčku najdeme spoustu starých známých aplikací, které ironicky kralují nejvyšším příčkám. Najdeme zde ale i nové aplikace, které jsme v tomto nechvalném žebříčku dosud neviděli. Největší problém však mají převážně sociální sítě.

AVG tato data shromažďuje anonymně pomocí svého antiviru a čističe pro Android od uživatelů z USA, Velké Británie a Austrálie. Na základě poznatků pak výsledky rozdělí do čtyř kategorií. Údaje jsou tedy aktuální a získané přímo z dotčených aplikací. Níže uvedená tabulka nám poskytuje celkový přehled nejrozežranějších aplikací ve všech možných směrech. Jak můžeme vidět, značně v tabulce vedou sociální sítě, v čele se Snapchatem.

Sociální síť Snapchat vévodí celkovému žebříčku

Právě Snapchat se dokázal umístit hned ve třech ze čtyř kategorií. Spolu s ním ještě aplikace Amazonu. Pokud jde o místo v úložném prostoru, vítězí jasně Spotify. To ale dává smysl, protože spousta premium uživatelů využívá ukládání hudby do interní paměti a nemálo uživatelů má nastavený FLAC formát. Trošku větší zděšení už může vyvolat prohlížeč Chrome, který se umístil hned na druhé příčce v této kategorii.

Asi nejhorší jsou aplikace, které se samovolně spouští při startu telefonu. Proč? protože ovlivňují výkon přístroje už od samotného startu, aniž by musel uživatel aplikaci otevřít. S tím souvisí i rychlejší úbytek baterie. Na seznam těchto hříšníků se můžete podívat níže.

Žebříčku aplikací po spuštění vévodí sociální síť Facebook a její aplikace

Jak můžeme vidět, zde se ve velmi hojné míře negativně prosazuje sociální síť Facebok se svými dalšími aplikacemi, jako Facebook Pages Manager nebo Instagram. Jedinou kategorií, ve které se Facebook vůbec neprojevil, je vliv na baterii. Té vévodí Android Firmware Updater. Opět to ale dává smysl, protože tato aplikace vyhledává aktualizace, stahuje je a připravuje k samotné instalaci. Potřebuje tedy větší porci výkonu a tlačí na datové připojení, což baterii jednoznačně musí ovlivnit.

AVG navrhuje vývojářů opravy, které by měly jejich aplikace z těchto žebříčků sesadit. Ne všichni ale na rady odborníků v tomto oboru dává. Například Facebook a jeho aplikace patří mezi stálice těchto nechvalných žebříčků a zdá se, že s těmito problémy příliš nebojuje. Stejně tak AVG radí i uživatelům, aby pravidelně čistili cache a historii prohlížečů. Pokud by vás zajímala kompletní čtvrtletní zpráva, klikněte na odkaz AVG ve zdroji.

Zdroj: AndroidAuthority, AVG

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)