Snapdragon 800 otestován v přístroji LG – drtí všechnu konkurenci

snapdragon

Společnost Qualcomm představila na počátku roku dva nové čipy pro letošní rok – Snapdragon 600 a 800. S prvním jmenovaným již máme určité zkušenosti, neboť se objevil například v přístroji HTC One a jedná se o vylepšený Snapdragon S4 Pro. Větší otázkou však zůstává silnější Snapdragon 800, který by již měl znamenat výraznější posun. Proti tomuto čipu se postaví konkurenční Tegra 4, a tak letošní rok slibuje veliký souboj nejen v benchmarcích. Ale zpátky k tématu – na internetu se objevil snímek z testovacího nástroje GLBenchmark, který odtajnil dosud neoznámené zařízení LG D801. To v sobě ukrývá Snapdragon 800, Full HD displej a Android 4.2.2.

snapdragon-800-benchmark

Jak vidíte, nový přístroj za sebou nechává veškerou konkurenci. Ve výčtu ovšem chybí zařízení s Tegrou 4, takže zatím nevíme, které řešení bude rychlejší.

Velkou otázkou je i samotný přístroj s označením LG D801.

LG-D801

Označení MSM8974 by sedělo na Snapdragon 800, rozlišení 1794 x 1080 pak na Full HD displej se softwarovými tlačítky. Trochu nás straší spojení LG a nejnovější verze Androidu 4.2.2. To je kvůli minulosti trochu podezřelé.

Jaký bude Snapdragon 800 ve srovnání s Tegrou 4? Co je bájný přístroj LG D801 zač? To se snad brzy dozvíme.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)