Qualcomm Snapdragon 3100: Nové čipy pro chytré hodinky vychází na podzim

qualcomm snapdragon 3100 chytre hodinky

Google nedávno přitáhl pozornost k chytrým hodinkách, když změnil název své platformy z Android Wear na Wear OS. Kromě nového loga a názvu, se však příliš nezměnilo. Díky novým čipům od Qualcommu navrženým přímo pro chytré hodinky, které by měly vyjít na podzim tohoto roku, bychom se však konečně mohli dočkat větších změn v samotném operačním systému. Nazývat by se měl Qualcomm Snapdragon 3100.

Qualcomm Snapdragon 3100 má přinést zásadní změny v rámci celé platformy

Zástupce Qualcommu v oblasti nositelné elektroniky, Pankaj Kedia potvrdil, že se firma chystá vydat novou generaci procesorů pro hodinky, která zásadně změní ekosystém Wear OS a všechno, na co jsme byli u chytrých hodinek zvyklí.

snapdragon_820

Současná nejnovější generace Qualcomm čipů pro chytré hodinky je Snapdragon Wear 2100. Ta sice poskytuje solidní nárůst výkonu oproti svému předchůdci Snapdragonu 400, nově připravované čipy však mají přinést zatím největší mezigenerační nárůst výkonu chytrých hodinek běžících na platformě Googlu. To se dá i chápat vzhledem k tomu, že Snapdragon 2100 vyšel v prvním čtvrtletí roku 2016.

Větší výkon, delší výdrž baterie

Nové čipy budou v základu vybaveny technologiemi Bluetooth a Wi-Fi, přičemž bude možné přidat i GPS a LTE. Díky nízkým energetickým nárokům procesoru by se měla také výrazně zlepšit výdrž baterie a s ní spojené sledování tělesných funkcí. Vydání nových čipů bude spojené s novými hodinkami. A to hlavně s Pixel hodinkami.

Těšíte se na nové hodinky, které poběží na Qualcomm Snapdragon 3100?

Zdroj: xda-developers.com

Jan Nedbal
O Autorovi - Jan Nedbal

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)