Google má po téměř půl roce stále problémy naskladnit smartphony Pixel

Smartphony Pixel

Smartphony Pixel patří k tomu nejlepšímu, co Google vytvořil, nicméně opět jsou problémy s naskladněním. To není u Googlu moc velká novinka, Nexus telefony měly podobný problém. Nicméně u Pixelů to vypadá, že je problém větší.

Smartphony Pixel jsou stále nedostatkové zboží

Problém se týká hlavně USA, nicméně v důsledku nedostatku telefonů nenajdeme mnoho Pixel telefonů v obchodech i u nás. Je běžné, že populární telefony jsou po vydání nedostatkovým zbožím, u Googlu to ale bývá pravidelně. Společnost si je toho vědoma a dokonce si z toho jeden ze zaměstnanců udělal srandu v krátkém komiksu.

Dokonce se vyrojily spekulace, že Google záměrně zadržuje telefony, protože zpráva typu „Pixel telefony jsou vyprodány“ je lepší než „Google má plné sklady Pixel telefonů“. Podobné marketingové techniky se pravděpodobně používají, ale určitě ne pět měsíců po vydání telefonů na trh. Třeba je to tím, že HTC, které telefony Pixel vyrábí, nemá dostatečné výrobní kapacity.

Přesný problém se asi nedozvíme, nicméně za pár měsíců zde máme již Pixel 2 a Google by měl na tomto problému zapracovat. Pixel telefon vychází na podzim, kdy už se o vlajkových modelech z jara moc nemluví, jenže díky zpoždění s dodávkou, se hodně lidí může rozhodnout, že už spíše počkají právě na nové vlajkové modely, které vychází na jaře.

Zrušili jste někdy objednávku telefonu kvůli tomu, že jste nevydrželi čekat, až bude skladem?

Zdroje: androidpolice.com, bonkersworld.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (17)