Prezident Sony: Smartphony do 10 let vymizí z trhu. Co je nahradí?

smartphony

Prezident japonského gigantu Sony Kazuo Hirai, se rozpovídal na téma chytrých telefonů. Podle něj tady budou smartphony tak, jak je nyní známe, už jen deset let. Poté se prý začne využívat více a více virtuální realita, a to jak v domácnostech, tak i práci.

Smartphony může nahradit virtuální realita

I když Sony stále připravuje velmi dobré telefony, jako třeba nedávno představená Xperia XZ Premium, tak CEO Sony Kazuo Hirai připustil, že už se nesnaží vyhrát na poli chytrých telefonu a konkurovat tak značkám, jako je Samsung nebo Apple. Místo toho se soustředí na to, co přijde dále.

nejlepsim-novym-smartphonem-mwc-je-sony-xperia-xz-premium-1

Hirai v obsáhlém rozhovoru mimo jiné uvedl, že si mobilní divize Sony dokáže sama na sebe vydělat, nicméně rok od roku je to prý těžší a těžší. A to díky tomu, jak se trh zpomaluje. Neznamená to ale, že by Sony končilo s výrobou telefonů, spíše se začíná zaměřovat více do budoucnosti.

„Dokud nebudeme umět mezi sebou komunikovat telepaticky, stále tu bude nějaké zařízení, které nám komunikaci umožní,“ řekl Kazuo Hirai. „Změna ve způsobu komunikace se mění zhruba jednou za deset let. Je tu ale problém, že pokud chceme zůstat v tomto odvětví, tak nesmíme končit s chytrými telefony, protože než by došlo na další evoluci, ztratili bychom zákazníky a vztahy s výrobci nebo prodejci,“ dodal.

Kazuo Hirai nicméně uvedl, že Sony ještě nemá konkrétní představu, co bude dalším krokem v oblasti komunikace. Řekl ale, že společnost hodně experimentuje s IoT (Internet věcí pozn. Redakce). Řekl také, že chytré telefony, jako je známe nyní, tady za deset let již nebudou. Uživatelé budou volit jiná zařízení ke komunikaci. Jedna z věcí, kam by se trh mohl ubírat, je prý komerční využití virtuální reality.

sony-playstation-vr

Virtuální realita je na začátku své cesty a Hirai je přesvědčen, že Sony je ve výhodné pozici, kdy se může rovnat se všemi konkurenčními společnostmi, které pracují rovněž na virtuální realitě.

Myslíte si, že dojde na slova prezidenta Sony a za deset let budeme používat ke komunikaci jiná zařízení?

Zdroj: afr.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)