Smartphone s projektorem? Vzpomínáme na Samsung Galaxy Beam

smartphone s projektorem

V redakci se nám sešla spousta mobilních telefonů, některé už vzhledem k jejich stáří ani nepoužíváme. V dnešním článku ale vzpomínáme na smartphone s projektorem –  Samsung Galaxy Beam.

Samsung Galaxy Beam – smartphone s projektorem

Telefon Samsung Galaxy Beam představoval první smartphone s projektorem od Samsungu a byl představen již v roce 2012. Tomu samozřejmě odpovídal i tehdejší hardware, namátkou:

  • 4palcový displej s rozlišením 480 x 800 pixelů,
  • dvoujádrový procesor NovaThor U8500,
  • 768MB RAM paměť a 8GB vnitřní úložiště,
  • baterie s kapacitou 2000 mAh
  • a systém Android 2.3.6.

Vzpomínáme na Samsung Galaxy Beam

Vzpomínáme na Samsung Galaxy Beam

Smartphone s projektorem jsme podrobili detailní recenzi již v roce vydání, tedy 2012. Dnes na něj vzpomínáme jako na legendární telefon s šikovnou inovací, která se ale bohužel s větším ohlasem nesetkala.

Projektor v těle telefonu? No proč ne?

Myšlenka je opravdu dobrá – v kapse nosíte běžný telefon, na kterém na první pohled ani nepoznáte, že je něčím výjimečný. Na druhou stranu, pokud budete chtít svým přátelům ukázat nějaké fotografie z dovolené nebo se dokonce podívat na film, stačí vytáhnout telefon z kapsy a začít promítat. Výsledky bohužel nebyly tak přesvědčivé, jak možná většina uživatelů čekala.

Zejména ve dne nebylo skoro možné projektor používat a rozumného obrazu jsme se dočkali jen za úplné tmy. Ani rozlišení není zrovna nejvyšší (640 x 360 obrazových bodů), mělo by ovšem dokázat vytvořit obraz až do úhlopříčky 50″. Takové promítání vydrží okolo 3 hodin, což není vůbec špatná hodnota. Jako občasné promítání do kapsy – proč vlastně ne?

Samsung Galaxy Beam-3

Stařičký Android s nádechem TouchWizu

Jsme přesvědčeni, že možná i většina našich čtenářů pamatuje systém Android 2.3.6, se kterým smartphone s projektorem přišel. Už zde byla patrná úprava společnosti Samsung, první verze nadstavby TouchWiz. Od nynější podoby Androidu je verze 2.3.6 na hony vzdálena, není ale divu – 4 roky vývoje musí být někde znát.

Samsung Galaxy Beam - smartphone s projektorem

Zaujal vás Samsung Galaxy Beam? Máte ještě nějaký smartphone, na který rádi vzpomínáte?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)