Smartphone OnePlus 5 už má také test odolnosti za sebou. Jak dopadl?

smartphone OnePlus 5

Smartphone OnePlus 5 byl oficiálně představen. Dalo se tedy očekávat, že dříve nebo později vyjde test odolnosti od JerryRigEverything. Videa jsme se dočkali jen několik minut po ukončení tiskové konference. Jak nový telefon od OnePlus dopadl?

Smartphone OnePlus 5 dopadl dobře

Testování odolnosti nabízí přehled toho, jak jsou telefony konstrukčně vyřešeny. U vlajkových modelů převládá hlavně kombinace kovového rámečku a skleněné zadní strany. Ve většině případů to nebyl problém, výjimkou je třeba HTC U11. Nový telefon od OnePlus jde jinou cestou, záda telefonu jsou totiž kovová.

OnePlus 5 Durability Test! Scratch – Burn – BEND Tested

OnePlus 5 Durability Test! Scratch - Burn - BEND Tested

Nejprve ale přední strana, kde najdeme Gorilla Glass 5. Podle očekávání splnilo ochranné sklíčko svou kvalitu a škrábance se na telefonu objevují podobně jako u většiny jiných telefonů. Trochu netradiční je test, kdy se zkouší plamen na displej telefonu. OnePlus 5 vydržel téměř 40 vteřin.

Jak už jsme psali výše, tak zadní strana je kovová. Díky tomu se dá očekávat lepší pevnost například při pádech. Zajímavé to je, když zadní stranu poškrábete mincí nebo klíčem, oblast stačí jen otřít a máte záda telefonu jako nová. Finálovým testem je ohýbání telefonu. Zde sice panel displeje vyskočil mírně z těla telefonu, nicméně jednoduše se dal zatlačit zpátky, nikde se nic nezlomilo ani moc neohnulo. Telefon fungoval i poté.

[aps_product_sz id=”443430″]

Čekali jste u OnePlus 5 horší výsledek?

Zdroj: youtube.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)