Smartphone LG G6: Co nabídne vlajkový model pro rok 2017? (souhrn spekulací)

Smartphone LG G6

Smartphone LG G6 bude jeden z hlavních vlajkových modelů, které se za měsíc představí na veletrhu MWC v Barceloně. O tomto telefonu už víme několik zajímavých informací, stejné jako spekulací. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Smartphone LG G6 bude mít velký displej a pokročilou AI

Společnost LG již potvrdila, že telefon bude mít 5,7“ velký displej, který bude mít neobvyklý poměr stran 18:9. Klasický telefon má poměr stran většinou 16:9. Rozlišení displeje bude 2880 x 1440 pixelů, což ve výsledku dává 564 ppi. I když bude mít telefon takto velký displej, LG tvrdí, že tělo telefonu se téměř vůbec nezvětší oproti předchozímu modelu.

LG G6

Uvnitř by měl mít telefon Snapdragon 821, což je procesor, který budou mít velmi pravděpodobně všechny vlajkové modely, které vyjdou před Galaxy S8. Paměť RAM se zastaví na 6GB. Vnitřní paměť by pak měla začínat na 64GB a podle všeho půjde rozšířit o microSD karty. Moc se toho zatím neví o fotoaparátu, ale podle všeho LG opět nasadí duální objektiv, na přední straně by kromě selfie kamerky mohl být také skener oční duhovky, obzvlášť když LG svou technologii představilo již v říjnu minulého roku.

Poslední spekulace hovoří o tom, že telefon bude odolný proti vodě a prachu, z toho se dá odvodit, že baterie telefonu nebude vyměnitelná. Stejně tak se u G6, zbaví LG modulárního designu, pravděpodobně se jej dočkáme u jiného modelu. Co se týče baterie, LG se pustilo do marketingové bitvy již před několika týdny, kdy oznámilo, že jejich baterie budou bezpečné. I přes to, že se problémy s bateriemi objevily u jiných výrobců, LG zpřísnilo kontrolu a testování svých baterií.

Přehřívání telefonu by se také nemělo stávat, LG G6 dostane měděné tepelné trubice (heatpipe), které budou rychle odvádět teplo pryč. Jedná se o ty stejné trubice, které se používají například v noteboocích a počítačích jako chlazení.

 

Google Assistant v LG G6?

Při oznámení Google Assistant řekli představitelé Googlu, že do budoucna chtějí svůj Assistant rozšířit mezi co nejvíce zařízení. A vypadá to, že LG G6 bude první telefon mimo Pixel, který oficiálně dostane podporu tohoto asistenta. To někoho může překvapit, vzhledem k tomu, jaké má LG vztahy s Amazonem. Původně se plánovalo s Alexou, že by se objevila v zařízené, nicméně asistentka Amazonu ještě není zcela připravena. Objevit by se ale měla ke konci roku.

 

Design telefonu by se měl také změnit. Hliníková záda má vyměnit tvrzené sklo, díky čemuž bude telefon vypadat úplně jinak. Na internet už také uniklo několik obrázků telefonu, ani jeden ale zatím není vyfocen ze zadní strany, takže se spekulace nedají vyvrátit nebo potvrdit. Víme už ale, že telefon bude mít velmi malé rámečky kolem displeje. Několik zdrojů již také potvrdilo 3,5 mm audio jack. LG V20 nabídlo pokročilé nahrávání zvuku díky třem mikrofonům, pravděpodobně se tohoto dočkáme i u LG G6.

 

První vlajkový model tohoto roku?

Společnost LG v podstatě potvrdila, že představení proběhne na veletrhu MWC v Barceloně, na trh by se telefon měl dostat již do dvou týdnů od představení. Důvodem je to, že chtějí mít svůj telefon co nejrychleji na trhu, což znamená menší konkurenci.

Těšíte se na smartphone LG G6? Bude na tom lépe, než ne moc úspěšný LG G5?

Zdroje: phonearena.com, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)