Služby Google Play překonaly hranici 5 miliard instalací

sluzby google play

Na světě žije zhruba 7,5 miliard obyvatel. To je skutečně hodně. Podle Play Storu aplikace Služby Google Play překonala hranici 5 miliard nainstalování, což znamená, že na tolika přístrojích v podstatě i běží.

Aplikace Služby Google Play: s rekordem je to trochu jinak

5 miliard je vskutku velké číslo. Služby Google Play jako první tento milník překonaly. Ostatní populární aplikace zatím mají číslo mezi 1 – 5 miliardami, ale tuto hranici zatím nepřekonaly. což je i pochopitelné.

Služby Google Play tak vytvořily nový rekord v počtu stáhnutí. Nicméně je nutné si také uvědomit jednu podstatnou věc. Aplikace nepatří mezi ty, které si uživatelé stáhli zcela vědomě, nebo chcete-li tzv. „ručně“. Patří naopak mezi ty, které jsou předinstalované v přístroji v době, kdy ho spouštíte a registrujete svůj Google účet.

Aplikace Služby Google Play 3

 

Ve skutečnosti toto číslo tedy znamená, že aplikace je na 5 miliardách přístrojů. Bez Služeb Google Play by přístroj nefungoval na 100%, jelikož se tato aplikace stará například o lokalizační služby, stará se o bezpečnost přístroje a další funkce spojené s během aplikací Googlu. Nejde tak přímo jen o Google Play.

[appbox googleplay com.google.android.gms]

Považujete toto číslo za úspěch pro Google?

Zdroj: phonandroid.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (6)