Skype se zjednodušuje a vrací do starých kolejí. Už nepřipomíná Snapchat

sluzba skype novy design navrat do starych koleji

Služba Skype minulý rok v srpnu prošla změnou, která ji přiblížila k Snapchatu, a to jak designem, tak i funkcemi. Důvodem bylo to, že nestačil na konkurenci jako je WhatsApp, Messenger, Discord atd. Microsoft se snažil získat nové uživatele tím, že přinese nový design a funkce určené pro mladé. Jenže jak se ukázalo nyní, nešlo o moc úspěšnou změnou. Tým stojící za Skypem nyní oznámil velké změny a zaměření na jednoduchost a použitelnost. Dalo by se říct, že se vrací do starých kolejí.

Služba Skype už se nebude prezentovat jako sociální síť pro mladé

“Jelikož se funkce Skype rozšířily, stala se služba také složitější. U produktu, který má hodně funkcí, je důležité udržovat jednoduchost a použitelnost,” uvedl tým na blogu. “Za poslední rok jsme prozkoumali několik designových změn, zpětná vazba od uživatelů byla hlavně to, že jsme službu zbytečně udělali komplikovanou,” dodali.

skype novy design odstraneni funkci

Od nové verze Skype v8.29, která se postupně uvolňuje na všechny platformy, se ruší funkce “Nejzajímavější”, neboli Highlight, která je spíše známá jako Snapchat Stories, nebo jako příběhy na Instagramu. Tým, který stojí za Skype k nim řekl, že většina uživatelů funkci nepoužívala.

S novou verzí přichází i nový design, spodní lišta je rozdělena na jednoduché části. Chat, hovory a kontakty. Nový design v mnohém připomíná jednoduchost z doby, kdy byl Skype nejoblíbenější. Dostalo se i na nová grafická témata. Na výběr je bílý design, tmavý design a klasický design v modré barvě.

[appbox googleplay com.skype.raider]

Používali jste v uplynulém roce Skype? Jak se vám líbí nové změny?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)