Služba Google Lens přidává k fotografiím užitečné informace

Google Lens

Službu Google Lens jsme poprvé mohli vidět v akci na konferenci Google I/O 2017 na jaře tohoto roku. Jde o technologii, která dokáže rozeznat co je na fotografiích a následně dodat informace či interakce spojené s objekty na fotografiích. A právě v těchto dnech se služba začíná spouštět.

Google Lens využívá fotoaparát a umělou inteligenci

Jde v podstatě o něco podobného, co nabízí Samsung u Bixby asistenta. Novinka od Googlu se však postupně bude rozšiřovat na mnohem větší počet telefonů. Prozatím je k dispozici na Pixel telefony, kde se integrovala do Google Fotek, každopádně i zde se aktivuje služba na straně serveru. Na redakčním Pixel telefonu Lens zatím ještě nemáme.

To ale nemusí být tak velké mínus, Google slíbil, že se v následujících týdnech rozšíří do Asistenta, což mimo jiné znamená podporu angličtiny. A co všechno s Google Lens můžete dělat?

Na internetu se například ukazují fotografie koček či psů, kde Google správně poznal, o jaké plemeno se jedná. Pak se může Google Lens například použít u vizitek, kdy stačí vyfotit vizitku a z ní se vám pak nabídne uložení čísla či adresy do kontaktů. Pokud vyfotíte jméno spisovatele či název knihy (zde může být problém s češtinou), tak se vám nabídnou recenze a další informace o knížce.

https://www.youtube.com/watch?v=7fngCEEdH-8

Funguje to ale i třeba na budovy, kdy stačí namířit objektiv fotoaparátu na nějakou zajímavou budovu a pokud o ni je na internetu záznam, tak vám jej Google vyhledávání nabídne. Hodně si také společnost slibuje od použití v muzeích a galeriích. Bude stačit namířit objektiv třeba na obraz a Google vám nabídne informace rovnou do telefonu.

Kde si myslíte, že Google Lens najde největší využití?

Zdroj: support.google.com, twitter.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (2)