Slash Keyboard: uspěje nejlepší klávesnice pro iPhone na Androidu?

slash_keyboard_ico

Slash Keyboard – podle mnohých uživatelů (a serveru Business Insider) nejlepší alternativní klávesnice pro iOS – je od tohoto týdne k dispozici také pro platformu Android. Jejím hlavním rysem je snaha eliminovat nutnost přepínat mezi aplikacemi, což zvládá díky “kouzelnému tlačítku.”

Just Tap Slash! Join the Revolution!

Just Tap Slash! Join the Revolution!

Slash Keyboard a její kouzelné lomítko

Typickým rysem této klaviatury je totiž černá klávesa s modrým lomítkem, která také dala aplikaci jméno (“slash” znamená mimo jiné “lomeno, lomítko”), umístěná ve spodním řádku vlevo od mezerníku. Ta dokáže prý doslova zázraky tím, že umí vytáhnout a vložit do textu informace z dalších aplikací.

Vysvětlíme vám to na názorném příkladu: otevřete si aplikaci pro psaní nějakých textových zpráv a zadáte zde /youtube Drake. Následně se automaticky otevře nabídka videí obsahujících klíčové slovo “Drake.” Stačí vybrat to, které chcete odeslat a klepnout na něj prstem. Příjemci dojde zpráva ve formě odkazu, aniž by odesílatel musel opustit původní aplikaci.

Takto funguje aplikace v praxi (animace se spustí po klepnutí) Takto funguje aplikace v praxi (animace se spustí po klepnutí)

Co činí klávesnici Slash Keyboard silnou, je počet podporovaných aplikací. Namátkou jmenujme například Spotify, Soundcloud, Giphy, Foursquare, Mapy Google Maps a mnohé další.

Generální ředitel Slash Cem Kozinoglu uvedl pro server Business Insider, že na platformě iOS zaznamenává tato aplikace více než pět milionů hledání měsíčně.

Další užitečnou vlastností, která bude fungovat i na Androidu, je vytváření vlastních “slashů.” Podstatou této funkce je myšlenka, že pokud často používáte nějaký text či frázi, můžete si vytvořit zástupce pro rychlé vložení. To se může hodit například pro údaje, jako je vaše adresa, telefonní číslo nebo e-mail. Jak přesně to funguje, můžete vidět na následující animaci.

Vytvoření vlastního slashe (animace se spustí po klepnutí) Vytvoření vlastního slashe (animace se spustí po klepnutí)

Co tedy umí?

Autoři vycházejí z myšlenky, že zprávy odesílané ze současných telefonů obsahují zpravidla něco víc než jen slova. Proto si myslí, že klávesnice by měla umět něco víc než jen psát. Slash umožňuje rychlý přístup k věcem, které sdílíte nejčastěji, jako jsou fotografie, místa, písničky, animované GIFy, samolepky, emoji a další. Stačí klepnout na lomítko a dostanete se k těmto funkcím.

Cílem klávesnice je zvýšit produktivitu a učinit textové konverzace zábavnějšími. Spolupracuje s oblíbenými aplikacemi pro zasílání zpráv a sociálními sítěmi včetně e-mailu, WhatsAppu, Twitteru, Snapchatu a Instagramu.

Výše jsme zmínili, že Slash Keyboard podporuje celou řadu služeb (dle autorů více než dvacet). Pojďme se podívat na jejich seznam. Aplikace umí hledat v/na:

 • Kontakty
 • Amazon
 • E-mail
 • Foursquare
 • Giphy
 • Google
 • Hudba
 • Mapy Google
 • New York Times
 • Poloha
 • Soundcloud
 • Spotify
 • Twitter
 • Wikipedia
 • Youtube
Klávesnice Slash Keyboard podporuje tyto služby Klávesnice Slash Keyboard podporuje tyto služby

Ještě není dokonalá

Nedostatkem verze pro Android je zatím fakt, že automatické korekce nefungují stejně dobře jako na iOS. Kozinoglu tvrdí, že aplikace alespoň pracuje s původními uživatelskými daty, takže by se problém neměl projevit ve větší míře.

Aplikace pro Android podporuje řadu jazyků včetně angličtiny, němčiny, španělštiny, turečtiny a francouzštiny. Asi nejdůležitější zprávou je, že Slash Keyboard umí i česky, a to nejen psát, ale má i lokalizované uživatelské rozhraní.

Jak Slash pro Android vypadá?

Více než tisíce slov napoví série několika obrázků.

Aplikaci lze stáhnout zdarma z Obchodu Play, kde je k dispozici od úterý 9. února. Za tu dobu si ji stáhlo jen něco mezi deseti a padesáti uživateli, přičemž průměrná známka je 4,2 z 5,0 možných. Instalační balíček velký 22 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

[appbox googleplay com.tapslash.android.latin]

Zdroj: Business Insider.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)